ACTUALIZARE 07.11/14:23 Miercuri, 6 noiembrie, s-au disputat ultimele meciuri ale etapei a IV-a a fazei grupelor:

Leverkusen - Atletico Madrid 2-1

În urma acestor rezultate, Juventus Torino, PSG și Bayern Munchen au obținut calificarea în faza următoare a competiției.

ACTUALIZARE 06.11/09:30 Marți, 5 noiembrie, au avut loc primele partide contând pentru etapa a IV-a a fazei grupelor.

Valencia – Lille 4-1

ACTUALIZARE 24.01/15:01 Miercuri, 23 octombrie, s-au disputat și celelalte meciuri ale etapei a III-a a fazei grupelor, după cum urmează:

Lille - Valencia 1-1

ACTUALIZARE 23.10/10:50 Marți, 22 octombrie, au avut loc primele partide ale etapei a III-a a fazei grupelor. Iată rezultatele:

Juventus - Lokomotiv 2-1

ACTUALIZARE 03.10/11:20 Miercuri au avut loc celelalte partide contând pentru etapa a doua a fazei grupelor din Liga Campionilor. Iată rezultatele:

Lille - Chelsea 1-2

ACTUALIZARE 02.10/12:00 Marți, 01 octombrie, s-au desfășurat primele meciuri din cadrul etapei a doua a fazei grupelor din Liga Campionilor.

Lokomotiv Moscova - Atletico Madrid 0-2

ACTUALIZARE 19.09/11:15 Miercuri, 18 septembrie, s-au consumat și partidele restante contând pentru prima etapă a grupelor. Iată scorurile înregistrate:

Leverkusen - Lokomotiv Moscova 1-2

ACTUALIZARE 18.09/10:00 Marți, 17 septembrie, au avut loc primele meciuri din această ediție a fazei grupelor a Ligii Campionilor. Iată rezultatele:

Salzburg - Genk 6-2

ACTUALIZARE 30.08/14:00 S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Iată felul în care se prezintă formatul:

Grupa H: Chelsea, Ajax, Valencia, Lille

Primele două clasate se califică în optimi, iar locul 3 merge în Europa League. Programul:
prima etapă (17-18 septembrie), A doua etapă (1-2 octombrie),  A treia etapă (22-23 octombrie), A patra etapă (5-6 noiembrie), A cincea etapă (26-27 noiembrie), A șasea etapă (10-11 decembrie).

ACTUALIZARE 28.08/23:50 CFR Cluj a fost învinsă, scor 0-1, la Praga și astfel a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor. Unicul gol al meciului a fost marcat de către Boril în minutul 66. Echipa noastră campioană va evolua în grupele Ligii Europa.

În urma meciurilor de miercuri, Slavia Praga, Ajax Amsterdam și FC Bruges s-au calificat în faza următoare.

Iată rezultatele serii:

Slavia - CFR Cluj 1-0

Ajax Amsterdam - APOEL 2-0

FC Bruges - LASK Linz 2-1

ACTUALIZARE 28.08/10:00 În urma meciurilor disputate marți, 27 august,  Steaua Roșie Belgrad, Dinamo Zagreb și Olympiacos Pireu au obținut calificarea în grupele Ligii Campionilor.

Steaua Roșie Belgrad - Young Boys Berna 1-1

Rosenborg - Dinamo Zagreb 1-1

Krasnodar - Olympiacos 1-2

Celelalte partide ale play-off-ului vor avea loc miercuri.

ACTUALIZARE 21.08 CFR Cluj a pierdut, scor 0-1, partida tur a play-off-ului Ligii Campionilor, disputată în Feleac în compania cehilor de la Slavia Praga. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de către Masopust în minutul 28. Manșa retur va avea loc în Cehia pe 28 august.

Olympiacos - Krasnodar 4-0

Meciurile retur vor avea loc pe 27/28 august.

ACTUALIZARE 13.08/23:45 CFR Cluj a reușit o calificare spectaculoasă în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Celtic cu scorul de 4-3 (1-0), marți seara, la Glasgow, în manșa a doua a turului al treilea preliminar.

Golurile partidei au fost marcate de către Deac (minutul 27), Omrani (minutele 74 și 80) și Țucudean (minutul 90+7), respectiv Forrest (miutul 51), Edouard (minutul 61) și Christie (minutul 76).

În tur, scorul fusese egal, 1-1. În playoff-ul competiției, CFR Cluj va da piept cu cehii de la Slavia Praga.

Iată celelalte rezultate ale turului trei preliminar:

FK Qarabag - Apoel 0-2

Rosenborg - Maribor 3-1

Dinamo Kiev - FC Brugges 3-3

FC Copenhaga - Steaua Roșie 1-1 (7-8 după lovituri de la 11 metri)

Dinamo Zagreb - Rosenborg

ACTUALIZARE 01.08/12:13 În urma meciurilor de miercuri seară, s-a stabilit programul complet al turului III preliminar al Ligii Campionilor. Duelul dintre CFR Cluj și Celtic va avea loc pe 7 și 13 august.

ACTUALIZARE 30.07/23:55
 CFR Cluj s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate, 2-2 (2-1), cu formația israeliană Maccabi Tel Aviv, marți seara, la Netanya, în manșa secundă a turului al doilea preliminar. În faza următoare o va întâlni pe Celtic Glasgow.

Iată rezultatele turului II preliminar, manșa a doua (echipele subliniate s-au calificat mai departe):

Copenhaga - The New Saints 1-0

ACTUALIZARE 24.07/22:55 CFR Cluj a învins formația israeliană Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, în prima manșă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal

Unicul gol al partidei a fost reușit de către Omrani în minutul 22. Returul va avea loc marți, 30 iulie, de la ora 20:00

PSV - Basel 3-2

ACTUALIZARE 17.07/23:20 CFR Cluj a reușit să se califice în turul 2 preliminar al UEFA Champions League, după ce a învins pe teren propriu echipa kazahă FC Astana, scor 3-1.

Golurile campioanei României au fost marcate de Omrani (minutele 10 și 73) și Postnikov (minutul 26 - autogol). Pentru oaspeți a înscris Murtazayev în minutul 4.

Dat fiind că în tur kazahii s-au impus doar cu 1-0, echipa antrenată de Dan Petrescu merge mai departe, unde o va întâlni pe Maccabi Tel Aviv din Israel.

Meciurile se vor disputa pe 23/24 și 30/31 iulie 2019, prima manșă fiind la Cluj.