Liga 1, ediția 2018/2019, începe vineri, 20 iulie, cu partida dintre campioana României, CFR Cluj și FC Botoșani. În acest sezon de primă divizie vor evolua, în premieră, Dunărea Călărași și FC Hermannstadt.
 
Turul campionatului se încheie la sfârșitul lunii octombrie, iar finalul sezonului regulat va fi consemnat la început de martie. Tot atunci va începe și play-off-ul, care se va încheia pe 12-13 mai. Finala Cupei României va avea loc pe 27 mai.
 
Locurile 1-6 din sezonul regulat al Ligii 1 intră în play-off iar locurile 7-14 din sezonul regulat vor continua în play-out.

Locul 1 din play-off se califică în Liga Campionilor, în timp ce locurile 2 și 3 se califica în Europa League.

Locul 6 din play-out merge la baraj cu locul 3 din Liga 2.

Locurile 7-8 din play-out retrogradează.

Partidele vor fi transmise pe LOOK TV / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.


 

Rezultate/Program Playout - Etapa 11

17 MAI '19, 20:00FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș 1-0
18 MAI '19, 15:30Poli Iași - FC Sibiu 1-1
18 MAI '19, 18:00Concordia - FC Dinamo 0-2
19 MAI '19, 17:00FC Voluntari - Dunărea 0-0

Rezultate/Program Playoff - Etapa a 10-a


18 MAI '19, 21:00U Craiova - Viitorul FC 1-2
19 MAI '19, 20:30FCSB - CFR 1-0
20 MAI '19, 21:00FC Astra - OSK 3-2

Rezultate/Program Playout - Etapa a 10-a
 
14 MAI '19, 18:15Dunarea Calarasi - FC Botoșani 0-2
14 MAI '19, 21:00Gaz Metan Mediaș - CSM Politehnica Iași 1-1
15 MAI '19, 18:15AFC Hermannstadt - FC Dinamo 1948 0-0
15 MAI '19, 21:00FC Voluntari - CS Concordia Chiajna 2-1


Rezultate/Program Playoff - Etapa a 9-a

11 MAI '19, 21:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe- FCSB 1-5
12 MAI '19, 21:00 CFR 1907 Cluj -  Universitatea Craiova 1-0
13 MAI '19, 20:30 FC Viitorul - AFC Astra Giurgiu 3-0

Rezultate/Program Play out - Etapa a 9-a

10 MAI '19, 18:00 FC Botoșani - FC Voluntari 2-0 
10 MAI '19, 21:00 FC Dinamo 1948 - Gaz Metan Mediaș 2-0
11 MAI '19, 15:30 AFC Hermannstadt - CS Concordia Chiajna 1-0
11 MAI '19, 18:00 CSM Politehnica Iași -Dunărea Calarasi 4-0

 
Rezultate/Program Playoff - Etapa 8

04 MAI '19, 21:00 Viitorul FC -  OSK 3-1
05 MAI '19, 21:00 U Craiova -    FC Steaua 0-2
06 MAI '19, 21:00 FC Astra -   CFR Cluj 1-5

Rezultate/Program Playout - Etapa 8

03 MAI '19, 18:00 Concordia - FC Botoșani 2-2
03 MAI '19, 21:00 Gaz Metan Mediaș - FC Hermanstadt 4-1
04 MAI '19, 18:00 Dunărea - FC Dinamo 1-0
05 MAI '19, 15:00 FC Voluntari - Poli Iași 0-0


Rezultate/Program Playoff - Etapa 7

28 APR '19, 21:00 FC Steaua - FC Astra 1-0
29 APR '19, 18:00 U Craiova - OSK 1-0
29 APR '19, 21:00 CFR Cluj -  Viitorul FC 3-1

Rezultate/Program Playout - Etapa 7

26 APR '19, 21:00 Concordia - Gaz Metan Mediaș 0-2
27 APR '19, 16:00 Dunărea - FC Hermanstadt 0-0
27 APR '19, 19:00 FC Voluntari - FC Dinamo 1-2
28 APR '19, 18:00 FC Botoșani - Poli Iași 3-0

Rezultate/Program Playoff - Etapa 6


19 APR '19, 21:00 FC Astra - U Craiova 0-1
20 APR '19, 21:00 OSK - CFR Cluj 0-1
21 APR '19, 21:00 Viitorul FC - FC Steaua 1-1

Rezultate/Program Playout - Etapa 6

19 APR '19, 18:00 FC Hermanstadt - FC Voluntari 1-1
21 APR '19, 18:00 Gaz Metan Mediaș - Dunărea 0-0
22 APR '19, 18:00 Poli Iași - Concordia 1-1
22 APR '19, 21:00 FC Dinamo - FC Botoșani 1-0 


Rezultate/Program Playoff - Etapa a 5-a


13 APR '19, 21:30 Viitorul FC - U Craiova 2-1
14 APR '19, 21:00 CFR - FC Steaua 0-0
15 APR '19, 21:00 OSK - FC Astra 0-1

Rezultate/Program Playout - Etapa 5

12 APR '19, 18:00 Concordia - Dunărea 3-0
12 APR '19, 21:00 Poli Iași - Dinamo 0-1
13 APR '19, 18:30 FC Botoșani - FC Hermanstandt 1-0
14 APR '19, 18:00 FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 1-2


Program Playoff - Etapa a 4-a

07 APR '19, 20:30 U Craiova - CFR Cluj 0-0
08 APR '19, 18:30 FC Astra - Viitorul FC
08 APR '19, 21:0 0 FC Steaua - OSK 2-0

Rezultate/Program Playout - Etapa a 4-a

05 APR '19, 21:00 FC Dinamo - Concordia 3-2
06 APR '19, 14:30 Dunărea - FC Voluntari 1-1
06 APR '19, 17:00 FC Hermanstadt - Poli Iași 0-1
07 APR '19, 17:30 Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani 2-0


Program Play-off - Etapa a 3-a
 
30 MAR '19, 21:30 CFR Cluj - FC Astra 1-0
31 MAR '19, 20:30 FCSB -  U Craiova 3-2
01 APR '19, 20:30 Sepsi -  Viitorul 0-0
 
Rezultate/Program Playout - Etapa 3

29 MAR '19, 20:30 FC Dinamo - FC Sibiu 2-0
31 MAR '19, 15:00 Concordia - FC Voluntari  1-2 
31 MAR '19, 17:30 Poli Iași - Gaz Metan Mediaș 1-2
01 APR '19, 17:30 FC Botoșani - Dunărea 1-2


Etapa a 2-a:
 
15 MAR '19, 20:30 Sepsi OSK Sf Gheorghe - Universitatea Craiova 0-1
16 MAR '19, 20:30 FC Viitorul - CFR 1907 Cluj 0-1
17 MAR '19, 20:30 AFC Astra Giurgiu - FCSB 0-2 

16 MAR '19, 13:00 Dunărea Călărași - CSM Politehnica Iași 1-2 
17 MAR '19, 17:30 Gaz Metan Mediaș - FC Dinamo 1948 2-1
18 MAR '19, 18:00 CS Concordia Chiajna -  AFC Hermannstadt 2-2
18 MAR '19, 20:30 FC Voluntari - FC Botoșani 2-1


Etapa 1:

09 MAR '19, 20:15 CFR Cluj - OSK 3-1
10 MAR '19, 20:30 U Craiva - FC Astra 1-0
11 MAR '19, 20:30 FCSB - Viitorul 1-2


Rezultate/Program Playout - Etapa 1

08 MAR '19, 20:30 FC Dinamo - Dunărea 2-0
09 MAR '19, 13:00 FC Hermanstadt - Gaz Metan 0-2
10 MAR '19, 17:30 Poli Iași - FC Voluntari 0-2
11 MAR '19, 17:30 FC Botoșani - Concordia 0-0

Finalul sezonului.





 
Etapa a XXVI-a:
 
01 MAR '19, 20:00 FC Dinamo 1948 - CS Concordia Chiajna 2-1
02 MAR '19, 13:00 Gaz Metan Mediaș - Dunărea Călărași 0-0
02 MAR '19, 19:00 FC Voluntari - FCSB 2-2
03 MAR '19, 17:00 AFC Hermannstadt - CSM Politehnica Iași 2-0
03 MAR '19, 17:00 FC Viitorul - FC Botoșani 1-0 
03 MAR '19, 20:00 CFR 1907 Cluj - Sepsi OSK Sf Gheorghe 1-0
04 MAR '19, 20:00 Universitatea Craiova -  AFC Astra Giurgiu 1-2


Etapa a XXV-a:
 
22 FEB '19, 20:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe - FC Viitorul 0-0
23 FEB '19, 17:00 AFC Astra Giurgiu - AFC Hermannstadt 1-0
23 FEB '19, 20:00 CSM Politehnica Iași - CFR 1907 Cluj 0-1
24 FEB '19, 14:00 Dunărea Călărași - FC Dinamo 1948 0-0
24 FEB '19, 17:00 FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș 1-1
24 FEB '19, 20:00 FCSB - Universitatea Craiova 3-2
25 FEB '19, 20:00 CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 1-3


Etapa a XXIV-a:
 
15 FEB '19, 20:00 FC Viitorul - CSM Politehnica Iași 0-1
16 FEB '19, 14:00 AFC Hermannstadt- Universitatea Craiova 0-1
16 FEB '19, 20:00 CFR 1907 Cluj - AFC Astra Giurgiu 1-1
17 FEB '19, 15:00 FC Voluntari - Dunărea Calarasi 0-0
17 FEB '19, 17:30 Gaz Metan Mediaș- Sepsi OSK Sf Gheorghe 0-1
17 FEB '19, 20:00 FC Dinamo 1948 - FC Botoșani 1-2
18 FEB '19, 20:00 CS Concordia Chiajna - FCSB 0-0


Etapa a XXIII-a:
 
08 FEB '19, 20:00AFC Astra Giurgiu - FC Viitorul 3-0
09 FEB '19, 20:00Sepsi OSK Sf Gheorghe - FC Dinamo 1948 0-1
10 FEB '19, 12:00Dunarea Călărași -  CS Concordia Chiajna 2-1
10 FEB '19, 18:30CSM Politehnica Iași - Gaz Metan Mediaș 1-0
10 FEB '19, 21:00Universitatea Craiova -CFR 1907 Cluj 2-0
11 FEB '19, 17:00FC Botoșani - FC Voluntari 1-0
11 FEB '19, 20:00FCSB - AFC Hermannstadt 3-0


Etapa a XXII-a:
 
01 FEB '19, 17:00CS Concordia Chiajna - FC Botoșani  0 - 1 
01 FEB '19, 20:00Gaz Metan Mediaș- AFC Astra Giurgiu 1-1
02 FEB '19, 14:00Dunarea Calarasi- FCSB 1-1
02 FEB '19, 20:00CFR 1907 Cluj - AFC Hermannstadt 1-1
03 FEB '19, 17:00FC Voluntari - Sepsi OSK Sf Gheorghe 4-2 
03 FEB '19, 20:00FC Viitorul -Universitatea Craiova 0-0
04 FEB '19, 20:00FC Dinamo 1948 - CSM Politehnica Iași 3-0


Etapa a XXI-a:
 
19 DEC '18, 20:00 Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș 2-0
20 DEC '18, 17:30 FC Botoșani- Dunarea Calarasi 1-0
20 DEC '18, 20:00 AFC Astra Giurgiu FC Dinamo 1948 4-1
21 DEC '18, 17:30 CSM Politehnica Iași  - FC Voluntari 2-2
21 DEC '18, 20:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe- CS Concordia Chiajna 3-0
22 DEC '18, 13:00 AFC Hermannstadt - FC Viitorul 1-0
22 DEC '18, 20:00 FCSB - CFR 1907 Cluj 0-2


Etapa a XX-a:
 
14 DEC '18, 20:00 CS Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iași 3-6
15 DEC '18, 14:00 FC Voluntari -AFC Astra Giurgiu 1-1
15 DEC '18, 17:00 Gaz Metan Mediaș- AFC Hermannstadt 0-2
15 DEC '18, 20:00 FC Dinamo 1948 - Universitatea Craiova 3-0
16 DEC '18, 14:00 Dunarea Calarasi - Sepsi OSK Sf Gheorghe 0-3
16 DEC '18, 20:00 FC Botoșani -  FCSB 1-3
17 DEC '18, 20:00 FC Viitorul - CFR 1907 Cluj 0-1

 
Etapa a XIX-a:
 
08 DEC '18, 17:00 AFC Hermannstadt- FC Dinamo 1948 1-1
08 DEC '18, 20:00 CFR 1907 Cluj - Gaz Metan Mediaș 2-2
09 DEC '18, 14:00 CSM Politehnica Iași - Dunarea Calarasi 1-0
09 DEC '18, 17:00 AFC Astra Giurgiu - CS Concordia Chiajna 3-1
10 DEC '18, 17:30 Sepsi OSK Sf Gheorghe- FC Botoșani 0-1
10 DEC '18, 20:00 Universitatea Craiova - FC Voluntari 3-1
10 DEC '18  20:00 FCSB  - FC Viitorul 2-0

Etapa a XVIII-a: 

04 DEC '18, 17:30 FC Voluntari - AFC Hermannstadt 2-0
04 DEC '18, 20:00 FC Dinamo 1948- CFR 1907 Cluj 0-3
05 DEC '18, 17:30 Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul 2-2
05 DEC '18, 20:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe -FCSB 4-2
06 DEC '18, 14:00 Dunarea Calarasi - AFC Astra Giurgiu 1-2
06 DEC '18, 17:00 FC Botoșani - CSM Politehnica Iași 1-2
06 DEC '18, 20:00 CS Concordia Chiajna - Universitatea Craiova 1-3


Etapa a XVII-a:
 
30 NOV '18, 17:30 CSM Politehnica Iași - Sepsi OSK Sf Gheorghe 1-1
30 NOV '18, 20:00 CFR 1907 Cluj - FC Voluntari 5-0
01 DEC '18, 14:00 AFC Hermannstadt - CS Concordia Chiajna 2-1
01 DEC '18, 20:00 FC Viitorul -  FC Dinamo 1948 4-1
02 DEC '18, 17:00 Universitatea Craiova  - Dunarea Calarasi 1-0
02 DEC '18, 20:00 FCSB   - Gaz Metan Mediaș 2-1
03 DEC '18, 20:00 AFC Astra Giurgiu- FC Botoșani 1-1

 
Etapa a XVI-a
 
FC Dinamo 1948 - Gaz Metan Mediaș 1-1
24 NOV '18, 16:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe - AFC Astra Giurgiu-1-0
24 NOV '18, 18:30 CS Concordia Chiajna- CFR 1907 Cluj  0-1
25 NOV '18, 13:30 Dunarea Calarasi- AFC Hermannstadt 0-1
25 NOV '18, 17:30 FC Voluntari-  FC Viitorul 1-2
25 NOV '18, 20:30 CSM Politehnica Iași - FCSB 1-2
26 NOV '18, 20:30 FC Botoșani- Universitatea Craiova


Etapa a XV-a 
 
09 NOV '18, 21:00 Universitatea Craiova - Sepsi OSK Sf Gheorghe 1-1
10 NOV '18, 15:00 AFC Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași 1-2
10 NOV '18, 18:00 FC Viitorul - CS Concordia Chiajna 0-0
10 NOV '18, 21:00 CFR 1907 Cluj - Dunărea Calarasi 0-0
11 NOV '18, 17:30 AFC Hermannstadt - FC Botoșani 1-1
11 NOV '18, 21:00 FC Dinamo 1948 - FCSB 1-1
12 NOV '18, 21:00 Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 2-0


Etapa a XIV-a (prima din retur):
 
02 NOV '18, 21:00CSM Politehnica Iași - Universitatea Craiova 0-3
03 NOV '18, 18:00Sepsi OSK Sf Gheorghe- AFC Hermannstadt 1-3
03 NOV '18, 21:00FC Botoșani - CFR 1907 Cluj 1-5
04 NOV '18, 16:00Dunarea Calarasi - - FC Viitorul 0-1
04 NOV '18, 21:00FCSB - AFC Astra Giurgiu 1-0
05 NOV '18, 18:00CS Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 0-0
05 NOV '18, 21:00FC Voluntari - FC Dinamo 1948 0-1


Etapa I, 21/22 iulie
         

CFR CLUJ         -          FC BOTOȘANI 1-1
ASTRA             -            FCSB 1-0
CRAIOVA           -          POLI IAȘI 0-0
HERMANNSTADT -       SEPSI 1-0
VIITORUL           -          CĂLĂRAȘI 0-1

GAZ METAN      -          CHIAJNA 2-1

DINAMO            -          FC VOLUNTARI 2-1

Etapa II , 28/19 iulie

POLI IAȘI           -          ASTRA 1-1

SEPSI               -          CRAIOVA 1-0

FC BOTOȘANI   -          HERMANNSTADT 2-0

CĂLĂRAȘI         -          CFR CLUJ 0-0

CHIAJNA           -          VIITORUL 1-1

FC VOLUNTARI -           GAZ METAN 1-1

FCSB                -          DINAMO 3-3

 Etapa III, 4/5 august

 ASTRA              -          SEPSI 1-1

CRAIOVA           -          FC BOTOȘANI 2-2

HERMANNSTADT -       CĂLĂRAȘI 1-1

CFR CLUJ          -          CHIAJNA 2-1

VIITORUL           -          FC VOLUNTARI 2-0

GAZ METAN      -          DINAMO 3-2

FCSB                -          POLI IAȘI  4-0

Etapa IV, 11/12 august

FC BOTOȘANI    -         ASTRA 1-1

CĂLĂRAȘI          -         CRAIOVA 1-3

CHIAJNA            -         HERMANNSTADT 2-0

FC VOLUNTARI -           CFR CLUJ 1-2

DINAMO             -         VIITORUL 1-0

SEPSI               -         POLI IAȘI 3-0

GAZ METAN       -         FCSB 1-3

Etapa V, 18/19 august

ASTRA              -          CĂLĂRAȘI 1-1

CRAIOVA           -          CHIAJNA 0-1

HERMANNSTADT -       FC VOLUNTARI 4-0

CFR CLUJ          -          DINAMO 3-1

POLI IAȘI           -          FC BOTOȘANI 2-1

VIITORUL           -          GAZ METAN 2-0

FCSB                -          SEPSI 2-0

Etapa VI, 25/26 august

CHIAJNA           -          ASTRA 0-3

FC VOLUNTARI -           CRAIOVA 1-5

DINAMO            -          HERMANNSTADT 2-1

CĂLĂRAȘI         -          POLI IAȘI 2-0

GAZ METAN      -          CFR CLUJ 0-0

FC BOTOȘANI   -          SEPSI 0-0

VIITORUL           -          FCSB 1-4

Etapa VII, 1/2 septembrie

ASTRA             -          FC VOLUNTARI 0-0

CRAIOVA           -          DINAMO 3-0

POLI IAȘI           -          CHIAJNA 3-0

HERMANNSTADT -       GAZ METAN 0-1

SEPSI               -          CĂLĂRAȘI 1-0 

CFR CLUJ          -          VIITORUL 1-2

FCSB                -          FC BOTOȘANI 2-2

Etapa VIII, 15/16 septembrie

DINAMO            -          ASTRA 1-2

FC VOLUNTARI -           POLI IAȘI 2-3 

GAZ METAN      -          CRAIOVA 3-2

CHIAJNA           -          SEPSI 0-3

VIITORUL           -          HERMANNSTADT 1-0

CĂLĂRAȘI         -          FC BOTOȘANI 3-2

CFR CLUJ          -          FCSB 1-1

Etapa IX, 22/23 septembrie

ASTRA             -          GAZ METAN 3-0

POLI IAȘI           -          DINAMO 1-0

SEPSI               -          FC VOLUNTARI 1-1

CRAIOVA           -          VIITORUL 2-0

FC BOTOȘANI   -          CHIAJNA 0-2

HERMANNSTADT -       CFR CLUJ 0-1

FCSB                -         CĂLĂRAȘI 2-0

Etapa X, 29/30 septembrie

VIITORUL            -         ASTRA 1-0

GAZ METAN       -         POLI IAȘI 1-0

DINAMO             -         SEPSI 0-0

FC VOLUNTARI -           FC BOTOȘANI 1-1

CFR CLUJ           -         CRAIOVA 0-0

CHIAJNA            -         CĂLĂRAȘI 1-1

HERMANNSTADT -       FCSB 1-3

Etapa XI, 6/7 octombrie

ASTRA              -          CFR CLUJ 1-2

POLI IAȘI           -          VIITORUL 1-2

SEPSI              -          GAZ METAN 1-2

FC BOTOȘANI   -          DINAMO 2-0

CĂLĂRAȘI         -          FC VOLUNTARI 1-1

CRAIOVA           -          HERMANNSTADT 1-1

FCSB               -          CHIAJNA 0-1

Etapa XII, 20/21 octombrie

HERMANNSTADT -       ASTRA 0-2

CFR CLUJ           -         POLI IAȘI 1-0

VIITORUL            -         SEPSI 2-3

GAZ METAN       -         FC BOTOȘANI 1-2

DINAMO             -         CĂLĂRAȘI  1-1

FC VOLUNTARI -           CHIAJNA 4-0

CRAIOVA            -         FCSB 2-1

Etapa XIII, 27/28 octombrie

ASTRA             -          CRAIOVA 0-3

POLI IAȘI           -          HERMANNSTADT 0-2

SEPSI               -          CFR CLUJ 1-2

FC BOTOȘANI   -          VIITORUL 1-2

CĂLĂRAȘI         -          GAZ METAN 0-0

CHIAJNA           -          DINAMO 0-0

FCSB               -          FC VOLUNTARI 2-1

 





2% din impozitul pe salariu
Din taxele pe salariul tău, poți alege ca 2% să meargă către articolele noastre și sprijinirea directă a siteului ActiveNews România, nu către stat. Companiile de publicitate și multinaționalele nu ne iubesc. Ajută-ne să luptăm în continuare pentru cele ce-ți sunt dragi: Familia, Credința și Țara.

Descarcă formularul și depune-l la agenția ANAF de care aparții până pe 31 iulie.