Liga 1 a început pe 15 iulie. Sezonul de toamnă se va încheia pe 16-17 decembrie, cu etapa a 22-a.

Competiția se va relua pe 3-4 februarie 2018, iar sezonul regulat se va încheia pe 24-25 februarie, cu etapa a 26-a.
 
Pentru prima oară participă în Liga 1 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și Juventus București.

ImunoMedica


Partidele se vor vedea pe Digi Sport, Look TV și Dolce Sport, iar evoluția etapă cu etapă a campionatului va fi disponibilă pe ActiveNews.ro.
 
 
Program Play off
Etapa 1
CFR Cluj - CSM Poli Iași 2-1
CS U Craiova - Astra Giurgiu 1-0
FCSB - Viitorul 2-1

Program Play-out
Etapa 1
FC Botoșani - Juventus București 0-0
Concordia Chiajna - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1
FC Voluntari - ACS Poli Timișoara 1-0
Dinamo - Gaz Metan Mediaș 3-0

Program Play off
Etapa a 2-a
Viitorul - CS U Craiova 0-0
CSM Poli Iași - Astra Giurgiu 0-3
CFR Cluj - FCSB 1-1

Program Play-out
Etapa a doua

Juventus București - ACS Poli Timișoara 1-0
Gaz Metan Mediaș - Concordia Chiajna 1-0
FC Botoșani - Dinamo 0-1
Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari 2-2
 
Program Play-off
Etapa a treia
CSU Craiova - CFR 0-0
Astra - Viitorul 0-2
FCSB - Poli Iași 1-0
 
Program Play out
Etapa a 3-a
Dinamo - Juventus 1-2
Concordia - FC Botoșani 0-0
Voluntari - Gaz Metan 1-2
Poli Timișoara - Sepsi 2-2

Program Play off 
Etapa a 4-a

CSM Iași - Viitorul 0-2
CFR Cluj - Astra 1-1
FCSB - CS U Craiova 2-0

Program Play out
Etapa a 4-a

Botoșani - Voluntari 1-0
Dinamo - Concordia 3-1
Gaz Metan - ACS Poli 1-1
Juventus - Sepsi 0-2

Program Play off 
Etapa a 5-a
CSU Craiova - CSMS Iași 4-1
Viitorul - CFR Cluj 1-2
Astra - FCSB 0-3

Program Play out
Etapa a 5-a
FC Voluntari - Dinamo 2-4
Sepsi - Gaz Metan 2-1
Chiajna - Juventus 2-1
Poli Timișoara - FC Botoșani 0-1
 
Program Play off 
Etapa a 6-a
Viitorul - FCSB 2-2
CSMS Iași - CFR Cluj 1-1
Astra - CSU Craiova 1-0

Program Play out
Etapa a 6-a
Dinamo - ACS Poli Timișoara 1-0
Chiajna - Voluntari 0-1
Juventus - Gaz Metan 0-3
FC Botoșani - Sepsi 2-2
 
Program Play off
Etapa a 7-a
CSU Craiova - Viitorul 3-3
FCSB - CFR Cluj 1-1
Astra - CSMS Iași 3-0

Program Play-out
Etapa a 7-a
Voluntari - Juventus București 0-1
ACS Poli - Concordia Chiajna 1-0
Gaz Metan - Botoșani 2-1
Sepsi - Dinamo 2-0

Program Play - off
Etapa a 8-a
 Viitorul - Astra Giurgiu 1-1
CFR Cluj   - U Craiova 1-0
CSMS Iași - FCSB 1-0

Play-out
ACS Poli Timisoara - FC Voluntari 2-3
Juventus - FC Botosani 0-3
Gaz Metan - Dinamo 2-3
Sepsi OSK - Chiajna 0-2
 
Program Play - off
Etapa a 9-a
Viitorul - CSMS Iași 1-0
Astra - CFR Cluj 0-2
CSU Craiova - FCSB 0-1

Play-out
Dinamo - FC Botoșani 2-0
FC Voluntari - Sepsi 1-2
ACS Poli - Juventus 2-0
Chiajna - Gaz Metan 0-0
 
Etapa a 10-a
Program Play - off
CSMS Iași - CSU Craiova 1-2
CFR - Viitorul 1-0
FCSB - Astra 1-0

Program Play-out
Sepsi - ACS Poli 3-0
Juventus - Dinamo 0-2
Botoșani - Chiajna 0-1
Gaz Metan - Voluntari 1-0
 
Etapa a 11-a
Program Play-out
Concordia - Dinamo 0-4
Sepsi - Juventus 2-1
FC Voluntari - FC Botoșani
ACS Poli - Gaz Metan


CLASAMENT LIGA 1
 
 
RETUR:
 
Etapa a XIV-a (14-15 octombrie) 
CSM Poli Iași - CS Universitatea Craiova 1-2
ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3
FC Voluntari - FCSB 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu 0-0
Dinamo București - CS Juventus București 3-0
CFR Cluj - FC Botoșani 0-0
Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul Constanța 0-1

Etapa a XV-a (21-22 octombrie) 
Gaz Metan Mediaș - CSM Poli Iași 0-2
FC Viitorul Constanța - CFR Cluj 1-0
FC Botoșani - Dinamo București 0-0
CS Juventus București - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Astra Giurgiu - FC Voluntari 2-3
FCSB - ACS Poli Timișoara 7-0
Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova 1-2

Etapa a XVI-a (28-29 octombrie) 
CSM Poli Iași - Concordia Chiajna 3-1
CS Universitatea Craiova - FCSB 2-5
ACS Poli Timișoara - Astra Giurgiu 2-1
FC Voluntari - CS Juventus București 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoșani 0-2
Dinamo București - FC Viitorul Constanța 0-4
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș 0-0

Etapa a XVII-a (4-5 noiembrie) 
CFR Cluj - CSM Poli Iași 1-0
Gaz Metan Mediaș - Dinamo București 0-3
FC Viitorul Constanța - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0
FC Botoșani - FC Voluntari 1-0
CS Juventus București - ACS Poli Timișoara 1-1
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova 2-2
FCSB - Concordia Chiajna 2-1

Etapa a XVIII-a (18-19 noiembrie) 
CSM Poli Iași - FCSB 1-0
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 1-2
CS Universitatea Craiova - CS Juventus București 3-1
ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-1
FC Voluntari - FC Viitorul Constanța 0-0
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș 0-0
Dinamo București - CFR Cluj 0-2

Etapa a XIX-a (25-26 noiembrie) 
Dinamo București - CSM Poli Iași 2-1
CFR Cluj - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0
Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 1-1
FC Viitorul Constanța - ACS Poli Timișoara 1-1
FC Botoșani - CS Universitatea Craiova 1-0
CS Juventus București - Concordia Chiajna 0-5
Astra Giurgiu - FCSB 2-0

Etapa a XX-a (2-3 decembrie) 
CSM Poli Iași - Astra Giurgiu 1-0
FCSB - CS Juventus București 4-0
Concordia Chiajna - FC Botoșani 3-0
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanța 3-1
ACS Poli Timișoara - Gaz Metan Mediaș 1-1
FC Voluntari - CFR Cluj 0-3
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo București 0-3

Etapa a XXI-a (9-10 decembrie) 
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Poli Iași 2-1
Dinamo București - FC Voluntari 2-0
CFR Cluj - ACS Poli Timișoara 1-0
Gaz Metan Mediaș - CS Universitatea Craiova 0-0
FC Viitorul Constanța - Concordia Chiajna 3-0
FC Botoșani - FCSB 0-3
CS Juventus București - Astra Giurgiu 0-1

Etapa a XXII-a (16-17 decembrie) 
CSM Poli Iași - CS Juventus București 3-1
Astra Giurgiu - FC Botoșani 2-1
FCSB - FC Viitorul Constanța 2-0
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 1-1
CS Universitatea Craiova - CFR Cluj 2-1
ACS Poli Timișoara - Dinamo București 0-0
FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0

Etapa a XXIII-a (3-4 februarie) 
FC Voluntari - CSM Poli Iași 0-4
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - ACS Poli Timișoara 1-0
Dinamo București - CS Universitatea Craiova 2-2
CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-0
Gaz Metan Mediaș - FCSB 1-2
FC Viitorul Constanța - Astra Giurgiu 1-1
FC Botoșani - CS Juventus București 0-0

Etapa a XXIV-a (10-11 februarie) 
CSM Poli Iași - FC Botoșani 1-0
CS Juventus București - FC Viitorul Constanța 0-1
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș 4-3
FCSB - CFR Cluj 1-1
Concordia Chiajna - Dinamo București 3-4
CS Universitatea Craiova - OSK Sfântu Gheorghe 1-0
ACS Poli Timișoara - FC Voluntari 2-3

Etapa a XXV-a (17-18 februarie) 
ACS Poli Timișoara - CSM Poli Iași 1-2
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna 1-1
Dinamo București - FCSB  2-2
CFR Cluj - Astra Giurgiu 2-0
Gaz Metan Mediaș - CS Juventus București 0-0
FC Viitorul Constanța- FC Botoșani 2-1

Etapa a XXVI-a (24-25 februarie) 
CSM Poli Iași - FC Viitorul Constanța 0-1
FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș 1-0
CS Juventus București - CFR Cluj 0-2
Astra Giurgiu - Dinamo București 2-0
FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0
Concordia Chiajna - FC Voluntari 3-1
CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timișoara 1-1

Turul

Etapa I (15-16 iulie)
CS Universitatea Craiova - CSM Poli Iași 2-0
Concordia Chiajna - ACS Poli Timișoara 0-1
FCSB - FC Voluntari 2-1
Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
CS Juventus București - Dinamo București 0-3
FC Botoșani - CFR Cluj 1-1
FC Viitorul Constanța - Gaz Metan Mediaș 3-0

Etapa a II-a (22-23 iulie)
CSM Poli Iași - Gaz Metan Mediaș 0-0
CFR Cluj - FC Viitorul Constanța 2-0
Dinamo București - FC Botoșani 0-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Juventus București 2-1
FC Voluntari - Astra Giurgiu 3-1
ACS Poli Timișoara - FCSB 0-1
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna 1-1

Etapa a III-a (29-30 iulie)
Concordia Chiajna - CSM Poli Iași 0-1
FCSB - CS Universitatea Craiova 1-1
Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara 3-0
CS Juventus București - FC Voluntari 0-0
FC Botoșani - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 5-1
FC Viitorul Constanța - Dinamo București 0-1
Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj 0-3

Etapa a IV-a (5-6 august)
CSM Poli Iași - CFR Cluj 0-2
Dinamo București - Gaz Metan Mediaș 3-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanța 1-0
FC Voluntari - FC Botoșani 1-3
ACS Poli Timișoara - CS Juventus București 2-1
CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-1
Concordia Chiajna - FCSB 1-2

Etapa a V-a (9-10 august)
FCSB - CSM Poli Iași 1-1
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0
CS Juventus București - CS Universitatea Craiova 0-1
FC Botoșani - ACS Poli Timișoara 1-0
FC Viitorul Constanța - FC Voluntari 0-0
Gaz Metan Mediaș - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
CFR Cluj - Dinamo București 1-0

Etapa a VI-a (12-13 august)
CSM Poli Iași - Dinamo București 2-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 0-2
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 2-1
ACS Poli Timișoara - FC Viitorul Constanța 0-0
CS Universitatea Craiova - FC Botoșani 1-0
Concordia Chiajna - CS Juventus București 1-1
FCSB - Astra Giurgiu 1-1

Etapa a VII-a (19-20 august)
Astra Giurgiu - CSM Poli Iași 0-0
CS Juventus București - FCSB  1-2
FC Botoșani - Concordia Chiajna 2-1
FC Viitorul Constanța - CS Universitatea Craiova 0-2
Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara 0-2
CFR Cluj - FC Voluntari 2-0
Dinamo București - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0

Etapa a VIII-a (26-27 august)
CSM Poli Iași - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2
FC Voluntari - Dinamo București  1-3
ACS Poli Timișoara - CFR Cluj 4-3
CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș 2-0
Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanța 1-2
FCSB - FC Botoșani  2-0
Astra Giurgiu - CS Juventus București 2-0

Etapa a IX-a (9-10 septembrie)
CS Juventus București - CSM Poli Iași 2-2 
FC Botoșani - Astra Giurgiu 1-3
FC Viitorul Constanța - FCSB 1-0
Gaz Metan Mediaș - Concordia Chiajna 1-2
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 2-1
Dinamo București - ACS Poli Timișoara 1-2
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 0-3

Etapa a X-a (16-17 septembrie)
CSM Poli Iași - FC Voluntari 2-1
ACS Poli Timișoara - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-0
CS Universitatea Craiova - Dinamo București 2-2
Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-1
FCSB - Gaz Metan Mediaș 4-0
Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanța 3-1
CS Juventus București - FC Botoșani 0-2

Etapa a XI-a (20-21 septembrie)
FC Botoșani - CSM Poli Iași 3-3
FC Viitorul Constanța - CS Juventus București 3-0
Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu 0-0
CFR Cluj - FCSB 1-1
Dinamo București - Concordia Chiajna 2-3
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova 2-3
FC Voluntari - ACS Poli Timișoara 1-0

Etapa a XII-a (23-24 septembrie)
CSM Poli Iași - ACS Poli Timișoara 1-1
CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-1
Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
FCSB - Dinamo București 1-0
Astra Giurgiu - CFR Cluj 2-3
CS Juventus București - Gaz Metan Mediaș 1-1
FC Botoșani - FC Viitorul Constanța 1-0

Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)
FC Viitorul Constanța - CSM Poli Iași 5-2
Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani 1-0
CFR Cluj - CS Juventus București 2-0
Dinamo București - Astra Giurgiu 1-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB 0-4
FC Voluntari - Concordia Chiajna 0-1
ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Craiova 0-2