ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

Andreea Mitu (84 WTA) a părăsit competiţia de la Seul (Coreea de Sud), luni, chiar în runda inaugurală, după ce a pierdut întâlnirea cu Alison van Uytvanck (58 WTA). Partida a durat două ore şi s-a decis în cel de-al treilea set, scorul confruntării fiind 3-6, 6-1, 6-7(2) în favoarea sportivei din Belgia.

Românca a început partida foarte bine, câştigând primul set fără probleme, însă Alison van Uytvanck a reuşit egalarea, iar în setul decisiv a fost cu un singur pas înaintea conaţionalei noastre. Pentru evoluţia de la Seul, Andreea Mitu va încasa un cec în valoare de aproximativ 3.700 de dolari.