ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


UPDATE Steaua se impune cu 1-0 pe Arena Naţională şi se califică în semifinalele Cupei Ligii, unde va juca împotriva Astrei Giurgiu. 

Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, joi seara, după ce a învins-o pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 3-0 (1-0), în deplasare, la Ovidiu.

Cupa Ligii a ajuns în penultimul act al competiţiei, care se desfăşoară miercuri şi joi. Astăzi vom putea urmări partidele FC Viitorul - Astra Giurgiu (18:15) şi FC Steaua Bucureşti - ACS Poli Timişoara (21:00).

 
Miercuri, Concordia Chiajna şi-a asigurat prezenţa în penultimul act al competiţiei, după ce a învins ASA Târgu Mureş cu 1-0, iar Dinamo a reuşit acelaşi lucru, graţiei victoriei cu CFR Cluj, cu 2-0.

Reamintim că sferturile de finală se joacă într-o singură manşă, iar finala Cupei Ligii se va disputa pe 11 mai 2016. Competiţia se află la a doua ediţie, iar primul trofeu a fost cucerit de FCSB.