Cine sunt adversarele de care trebuie să treacă Irina Begu și Andreea Mitu pentru un loc în optimile de finală de la Roland Garros
Andreea Mitu (100 WTA) se va duela cu italianca Francesca Schiavone (92 WTA), pentru un loc în optimile de finală de la Roland Garros. Anterior, românca a trecut de cehoaica Karolína Plíšková (12 WTA), în trei seturi, după două ore și 23 de minute, scor 6-2, 6-7(5), 4-6. „Încă nu știu foarte multe despre Francesca Schiavone, adversara din turul trei, dar cred că am o șansă în fața ei", a declarat românca despre următoarea ei adversară. „N-am jucat niciodată împotriva ei, dar dacă a bătut-o pe Karolína Plíšková ar trebui să joace foarte bine. O voi căuta pe YouTube ca să-i studiez jocul", a afirmat, la rândul său, italianca.
Irina Begu (30 WTA) își joacă șansa pentru calificarea în optimi cu cehoaica Petra Kvitová (4 WTA), în urma victoriei categorice cu jucătoarea croată Ana Konjuh (94 WTA), rezultat final 6-2, 6-0, după o oră și șase minute. „Calificarea în turul trei la un turneu de Grand Slam înseamnă mult pentru mine, dar pe viitor vreau mai mult. Turul doi era o barieră, dar mă bucur că am depășit-o la Australian Open, în acest an", a comentat Irina Begu performanța sa.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
În ce limbă bate "inima României" la Jocurile Olimpice de la Paris? – Fără pic de respect pentru "Team Romania"
Antrenorul Mircea Rednic, după ce un jucător de la UTA, de doar 22 de ani, a primit un rezultat suspect de probleme cardiace: “Poate e de la vaccinul ăla faimos cu care am fost păcăliți cu toții” - VIDEO
Răzvan Ioan Boanchiș: Un fotbalist al lui nu joacă și Rednic a spus: „i-a ieșit ceva la inimă și i s-a făcut un control suplimentar. S-ar putea să fie ceva legat de vaccinul ăla faimos, cu care am fost păcăliți toți.”
Atletului francez Sasha Zhoya i s-a aprobat cererea de a defila în fustă la Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Paris 2024 - VIDEO
Jocurile Olimpice Paris 2024: un sportiv francez ar putea defila în fustă la ceremonia de deschidere - VIDEO
Ne-am întors la Războiul Rece Olimpic: Doar 15 ruși merg la Paris
Recomandările noastre
Secțiuni: Sport
Persoane: Andreea Mitu Irina Begu
Subiecte: Tenis feminin Tenis feminin românesc
Organizații: WTA
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)