ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

Novak Djokovici și-a dominat categoric adversarul în primul meci din Grupa Stan Smith, la Turneul Campionilor, scor 6-1, 6-1, cu japonezul Kei Nishikori. Sârbul a reuşit a 15-a sa victorie consecutivă la Turneul Campionilor, record în istoria de 45 de ani a prestigiosului eveniment.

Partida a durat doar 65 de minute, Nole bifând astfel a 79-a victorie a sezonului (doar 5 înfrângeri pentru sârb în 2015. El a cucerit 3 titluri de Grand Slam şi 6 de turneu Masters 1.000).

Nici Roger Federer nu a avut probleme prea mari cu Tomas Berdych, elvețianul impunându-se cu un categoric 6-4, 6-2, la capătul a o oră şi 11 minute de joc.

Învingător în 6 rânduri la Turneul Campionilor (2003, 2004, 2006, 2007, 2010, 2011), "FedEx" va da piept în al doilea meci din grupă cu Djokovici.