ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

ACTUALIZARE 00:30 Corina Căprioriu a pierdut semifinala în fața Rafaelei Silva, sportiva gazdă impunându-se în timpul suplimentar. În meciul pentru locul 3, Corina a fost învinsă de portugheza Telma Monteiro

Judoka Corina Căprioriu s-a calificat azi în semifinalele categoriei 57 de kilograme unde o va întâlni de la ora 21,30 pe Rafaela Silva din Brazilia.

Vicecampioană olimpică în 2012, sportiva noastră a intrat direct în turul doi al categoriei 57 de kilograme, faza în care a învins-o pe Nora Gjakova (Kosovo), prin yuko. În sferturile de finală, Corina Căprioriu a întâlnit-o pe Cheng-Ling Lien (Taiwan), pe care a învins-o fără drept de apel, prin ippon și a câștigat astfel grupa D, obținând și calificarea în semifinale, arată news.ro.

Semifinalele și meciurile din recalificări pentru medalia de bronz vor începe de la ora 21.30.