Sfaturile primite de englezii care vin în România pentru meciul West Ham United - Astra Giurgiu

Astra Giurgiu porneşte cu prima şansă în manşa secundă cu West Ham United, din turul trei preliminar Europa League. Totuşi, speranţele românilor sunt „umbrite" de sfaturile pe care le primesc turiştii englezi în ţara noastră. Site-ul formaţiei londoneze a publicat o serie de indicaţii pentru suporterii care vor veni în România, sfaturi pe care le redăm în cele ce urmează.
1. Există riscul prezenţei unor hoţi de buzunare în oraşe, în special în Bucureşti. Hoţii de buzunare şi de bagaje operează în zonele aglomerate, în special în preajma caselor de schimb valutar, în autobuze, în gara şi în aeroport.
2. Adesea se petrec atacuri organizate în grup, la care iau parte şi copii. Cea mai întâlnită metodă este distragerea atenţiei, în timp ce alţi oameni, adesea copii, încearcă să zmulgă ceasuri şi bijuterii din buzunare, de la gât sau de la încheietura mâinii.
3. Au existat plângeri referitoare la furturi comise de hoţi deghizaţi în poliţişti. Ei flutură o insignă şi cer să vadă paşaportul şi portofelul. Fură banii şi oferă portofelele goale.
4. Multe bunuri, printre care şi paşapoarte, au fost furate din camerele de hotel. Folosiţi seiful hotelului şi purtaţi la voi o copie a paşaportului.
5. Au existat plângeri despre clonarea cardurilor de credit după ce au fost folosite pentru plati in unele baruri si restaurante.
6. Sunt plângeri frecvente din partea vizitatorilor străini care au fost supratarifaţi de şoferii de taxi.
Amintim că partida dintre Astra Giurgiu şi West Ham United se va juca joi, începând cu ora 21:00. În prima manşă, românii au obţinut un rezultat de egalitate, 2-2.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

O sportivă din Statele Unite a fost descalificată după ce a refuzat să lupte, într-o competiție de scrimă, împotriva unui bărbat - VIDEO

L-au invocat pe Satana! Moment înfiorător la un meci de fotbal din liga a doua germană - VIDEO

Am repornit motoarele! ACTUALIZARE și MULȚUMIRI! Problemele ActiveNews: 20.000 de articole dispărute. Ținta Covid
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)