Simona Halep a avut noroc la tragerea la sorți de la Roland Garros. Adversarele româncelor
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Astăzi a avut tragerea la sorți a tablourilor principale de la Roland Garros. Pe tabloul principal, România are 4 reprezentante, iar acestea și-au aflat adversarele din primul tur.
Simona Halep, locul 6 WTA, va juca în turul I cu Nao Hibino, locul 70 WTA.
Halep este pe aceeași parte de tablou cu Agnieszka Radwanska, locul 2 WTA și se vor putea duela în sferturile de finală. Românca se poate duela cu Serena Williams, liderul WTA, în finală.
Cu cine joacă româncele:
Alexandra Dulgheru, locul 129 WTA, se va duela cu Varvara Lepchenko, locul 69 WTA.
Irina Begu, locul 28 WTA, o va întâlni pe Bethanie Mattek-Sands, locul 88 WTA.
Monica Niculescu, locul 35 WTA, va evolua împotriva Paulinei Parmentier, locul 95 WTA.
În plus, Sorana Cîrstea și Andreea Mitu vor putea și ele să fie pe tabloul principal, dacă înving azi în ultima rundă a calificărilor.
A 115-a ediție a Roland Garrosului se va desfășura în perioada 22 mai - 5 iunie.
Simona Halep, locul 6 WTA, va juca în turul I cu Nao Hibino, locul 70 WTA.
Halep este pe aceeași parte de tablou cu Agnieszka Radwanska, locul 2 WTA și se vor putea duela în sferturile de finală. Românca se poate duela cu Serena Williams, liderul WTA, în finală.
Cu cine joacă româncele:
Alexandra Dulgheru, locul 129 WTA, se va duela cu Varvara Lepchenko, locul 69 WTA.
Irina Begu, locul 28 WTA, o va întâlni pe Bethanie Mattek-Sands, locul 88 WTA.
Monica Niculescu, locul 35 WTA, va evolua împotriva Paulinei Parmentier, locul 95 WTA.
În plus, Sorana Cîrstea și Andreea Mitu vor putea și ele să fie pe tabloul principal, dacă înving azi în ultima rundă a calificărilor.
A 115-a ediție a Roland Garrosului se va desfășura în perioada 22 mai - 5 iunie.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![](thumb-202x110-t?/articole/190887.jpg)
În ce limbă bate "inima României" la Jocurile Olimpice de la Paris? – Fără pic de respect pentru "Team Romania"
![](thumb-202x110-t?/articole/190778.jpg)
Antrenorul Mircea Rednic, după ce un jucător de la UTA, de doar 22 de ani, a primit un rezultat suspect de probleme cardiace: “Poate e de la vaccinul ăla faimos cu care am fost păcăliți cu toții” - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190801.jpg)
Răzvan Ioan Boanchiș: Un fotbalist al lui nu joacă și Rednic a spus: „i-a ieșit ceva la inimă și i s-a făcut un control suplimentar. S-ar putea să fie ceva legat de vaccinul ăla faimos, cu care am fost păcăliți toți.”
![](thumb-202x110-t?/articole/190874.jpg)
Atletului francez Sasha Zhoya i s-a aprobat cererea de a defila în fustă la Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Paris 2024 - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190826.jpg)
Jocurile Olimpice Paris 2024: un sportiv francez ar putea defila în fustă la ceremonia de deschidere - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190818.jpg)
Ne-am întors la Războiul Rece Olimpic: Doar 15 ruși merg la Paris
Recomandările noastre
Secțiuni: Sport
Locații: Paris
Subiecte: Tenis feminin românesc
Organizații: Roland Garros
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)