ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

FC Voluntari a câștigat Supercupa României după ce s-a impus în fața Viitorului, scor 1-0, pe stadionul Municipal din Botoșani.

Deținătoarea Cupei României a deschis scorul în minutul 12, după ce Costin Lazăr a reluat cu capul din apropierea porții o centrare venită de pe dreapta de la Laurențiu Marinescu.

Trupa lui Hagi a încercat în mai multe rânduri să egaleze, dar șuturile lui Nedelcu au trecut de fiecare dată peste poartă. Viitorul și-a făcut misiunea și mai grea în minutul 32, când Ionuț Vînă a făcut un fault la mijlocul terenului și a văzut al doilea cartonaș galben fiind trimis la vestiare!

După revenirea de la cabine, elevii Viitorului au mai avut ocazii importante de a marca, dar Țîru și Benzar n-au nimerit spațiul porții lui Balauru.

2 trofee a cucerit FC Voluntari în istoria sa: Cupa României, Supercupa României