Liviu Pop, despre protestele din țară: „Spiritele mediocre condamnă ce nu înțeleg"

Câteva mii de oameni au ieșit în stradă, duminică seară, pentru a protesta față de guvernarea PSD-ALDE și de legile justiției care se află în dezbatere în Parlament.
Ministrul Educației, Liviu Marian Pop, a postat pe Facebook un citat prin care îi ceartă pe demonstranți, niște „spirite mediocre", care condamnă „ce le depășește înțelegerea".
„Spiritele mediocre condamnă de obicei tot ceea ce le depășește înțelegerea", este citatul filosofului Francois de la Rochefoucauld postat de Liviu Pop pe pagina sa de Facebook.
„Seară minunată tuturor", a mai scris ministrului Educației, în momentele în care manifestanții protestau față de guvernul din care face parte.
Susține ActiveNews

Participă prin sprijinirea noastră
la lupta pentru Adevăr!
la lupta pentru Adevăr!
căci mâine nu se știe ce ne mai așteaptă.
Pe același subiect

Iohannis a promulgat PL-X 145, LEGEA BARNEVERNETULUI - Legea Firea și Legea Orașul de 15 minute

Bizarerii: Iohannis a decorat cu ”Steaua României” amanta unui șef de stat. Nu și pe nr. 2 în NATO. PLUS - FOTOGRAFIA ZILEI: Prima Doamnă și avioanele

Bogdan Tiberiu Iacob: Miza unui summit opulent în cea mai săracă țară: Chef pantagruelic în schimbul sprijinirii Maiei Sandu

Regele Charles al III-lea în România: la Palatul Cotroceni, Regele i-a spus lui Iohannis că vrea să-l cunoască personal pe directorul SRI. „Vreau să-i strâng mâna!”

Presa: ”Charles a vrut să îl cunoască pe Hellvig”. Pe care îl cunoaște de un deceniu!

Letonia are de azi primul președinte homosexual declarat și primul șef de stat gay din fosta URSS după Lenin
Recomandările noastre

Ce au strigat unii dintre cei mai frumoși români din Basarabia, aflați în cușcă la Tiraspol: Te iubim, popor român! Arestarea și eliberarea după 15 ani de temniță a Eroilor Români din Transnistria. 2 și 4 iunie în Istoria recentă a României mici. VIDEO

Un preot catolic demolează atacul cuplului Schmitt - Liiceanu la adresa BOR. În contrast cu Bănescu și Baconschi, cercetătorul Remus Mircea Birtz, doctor în Teologie la Roma și în Istorie la Cluj, a scris o Recenzie de 40 de pagini publicată de ActiveNews
Persoane: Liviu Pop
Locații: București
Subiecte: Proteste București
Organizații: Ministerul Educației Naționale
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)