Audiere bombă în Senatul SUA: Senatorul Ron Johnson și dr. Aseem Malhotra dezvăluie legătura dintre vaccinurile COVID și CANCER - S-au descoperit peste 8 milioane de pagini ascunse de CDC: ”Au știut de miocardită și au ascuns-o!”
O nouă audiere explozivă condusă de senatorul republican Ron Johnson în comisiile Senatului SUA aduce în prim-plan mărturiile unor medici cenzurați, care acuză autoritățile și companiile farmaceutice că ascund efectele adverse ale serurilor anti-COVID. Specialiștii audiați au cerut imperativ eliminarea imediată a serurilor ARNM Covid de pe piață.
Sesiunea, transmisă în direct sub titlul „Mecanisme plauzibile prin care vaccinurile COVID-19 provoacă cancer și atacurile asupra publicațiilor și cercetării științifice”, a oferit detalii tulburătoare despre apariția riscurilor oncologice și corupția din sistemul medical (VIDEO INTEGRAL mai sus și depoziții mai jos).
În cadrul audierilor, senatorul Ron Johnson a pus sub acuzare directă modul în care agenția de reglementare FDA (Food and Drug Administration) gestionează potențialele legături dintre vaccinurile COVID și cancer.
„FDA așteaptă «dovezi definitive» în loc să investigheze orice fel de semnal de alarmă. Asta nu este știință!”, a atras atenția senatorul american.
Johnson a criticat dur trusturile media mainstream pentru că aleg în continuare să ignore „minciunile spuse” în timpul pandemiei de COVID-19 și a felicitat mass-media independentă pentru eforturile de a „răspândi adevărul”.
Conform declarațiilor din Senat, companiile farmaceutice folosesc bugete uriașe pentru a menține controlul asupra narațiunii oficiale. Senatorul a subliniat că Big Pharma „finanțează cu generozitate” membrii a ceea ce el a numit „Cartelul COVID”, indicând în mod direct implicarea platformelor de social media și a asociațiilor medicale în acest sistem.
În plus, audierea a arătat cum cercetătorii independenți se confruntă cu atacuri dure și coordonate asupra publicațiilor și studiilor științifice atunci când rezultatele lor nu convin industriei.
În fața senatorilor, cardiologul britanic dr. Aseem Malhotra a adus acuzații dure privind efectele adverse ale tehnologiei ARNm, corupția din cercetare și trădarea încrederii publice. Jurnaliștii independenți au numit mărturia sa o adevărată „bombă de adevăr”.
„Am cerut un MORATORIU asupra acestor produse NESIGURE și DEFECTUASE... Există daune SERIOASE”, a declarat dr. Malhotra sub jurământ.
Medicul britanic a subliniat că o scuză publică oficială din partea guvernelor este absolut esențială dacă se dorește măcar începerea procesului de restaurare a încrederii populației. Malhotra a lansat și un avertisment profund cu privire la pericolele cenzurii:
„Tirania apare atunci când oamenilor le este frică să spună ceea ce gândesc... când ai ceva de spus, tăcerea este o minciună. Când toată lumea minte tot timpul, tirania este completă. Este responsabilitatea noastră să demascăm. Să rezistăm. Și să dezmembrăm era tiraniei corporatiste în care ne aflăm în prezent.”
Pe lângă dezvăluirile legate de vaccinuri, senatorul Ron Johnson a adus în discuție și alte acțiuni suspecte din zona armelor biologice și a experimentelor de laborator periculoase, lansând o întrebare retorică de impact:
„Se destramă, în sfârșit, cabala Gain-of-Function (cercetările de amplificare a funcției virusurilor)? Felicitări și mulțumesc tuturor celor implicați în detectarea variolei maimuței introduse ilegal și în arestarea celor responsabili. Este necesară o investigație amănunțită pentru a identifica toți co-conspiratorii și a-i urmări penal în totalitate”, a conchis oficialul american.
Senatorul Ron Johnson a dezvăluit, de asemenea, că a intrat în posesia a peste 8 milioane de pagini de documente oficiale provenite de la Departamentul de Sănătate (HHS) condus de Robert F. Kennedy Jr., documente care arată o corupție sistemică în interiorul CDC.
„Au recunoscut că a existat un semnal de alarmă privind miocardita și l-au ascuns. Nu au avertizat publicul. Nu au avertizat medicii”, a acuzat vehement senatorul republican.
În încheiere, Ron Johnson a lansat un apel public și a somat marile rețele de televiziune americane - CBS, ABC și CNN să înceapă să relateze despre acest scandal uriaș al datelor de siguranță ascunse de către FDA.
„Câte mii, zeci de mii sau sute de mii de oameni au rămas invalizi permanent sau, posibil, și-au pierdut viața? Trebuie să mergem până la capăt cu asta și să cerem socoteală”, a declarat Johnson, subliniind că transparența în sănătatea publică este o problemă care afectează oameni din întreaga lume.
VACCINURILE MRNA COVID TREBUIE ELIMINATE DE PE PIAȚĂ IMEDIAT
La audieri a participat și profesorul de oncologie din Marea Britanie, Dr. Angus Dalgleish. VIDEO urmat de text:
Dr Dalgleish a explicat impactul
vaccinurilor cu MRNA asupra apariției cancerului și a cerut încetarea
imediată a vaccinării cu aceste vaccinuri. De asemenea, a cerut
interzicerea imediată a tehnologiei MRNA pentru dezvoltarea viitoare a
vaccinurilor avertizând asupra riscurilor inerente de siguranță.
Cine este Dr. Dalgleish?
- Profesor de Oncologie la Universitatea St George din Londra
(numit în 1991); Director al Institutului pentru Vaccinuri împotriva
Cancerului și Imunoterapie (ICVI) din 2001.
- Studii asupra HIV/SIDA (inclusiv cercetarea receptorilor CD4); imunoterapie pionierată și vaccinuri împotriva cancerului
- Peste 30 de ani de experiență în optimizarea vaccinurilor și a
răspunsurilor imunitare; studii clinice extinse în imunoterapia
împotriva cancerului și vaccinurile; implicare profundă în discuțiile de
cercetare legate de ARN, inclusiv mecanisme de activare imunitară,
răspunsuri la celule T și lecții de la dezvoltarea vaccinurilor
împotriva cancerului aplicate la proiectarea mai amplă a vaccinurilor
(inclusiv comentarii pe platformele mRNA în oncologie și infecțioase
contextele bolii
- Autor/coautor a peste 500-570 de publicații evaluate la egal (în
Nature, Science, Cell etc. ); co-editor al mai multor cărți medicale;
Premiul Joshua Lederberg (2011) pentru munca analogă de talidomidă;
Investigator șef în procesele cheie care arată beneficii de
supraviețuire în cancerele metastatice.
VIDEO de la AUDIERI:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Ucrainenii au vrut să arunce în aer tot Portul Constanța cu o jumătate din oraș cu tot. Ziarist veteran: Iată de ce și cum
Soluția Casei Regale pentru unirea imediată a Basarabiei cu România
Florin Iordănoaia, fost ofițer de Marină Militară și profesor de navigație, acuză: Drona nu putea ajunge acolo unde a explodat fără să fie dirijată! Apropo de ”radarele noastre nu pot să vadă obiecte atît de mici”: Ce vorbești, domnule? Cine te-a mințit?
Gen. brg. (r.) SRI Aurel Rogojan: Așa-zisa derivă a dronelor navale din Portul Constanța este expresia disperării Ucrainei. A fost un act de agresiune militară disimulat împotriva României. Granița NATO și UE, perforată
Experta care a dezvăluit farsa vaccinurilor Covid și minciuna Pfizer - sinucidere și boală misterioasă. Christine Cotton a lăsat un mesaj de adio în care avertizează că serul Pfizer administrat oamenilor NU A FOST NICIODATĂ cel testat în studiile clinice
PROVOCARE CRIMINALĂ ȘI MINCIUNI OFICIALE: Puteau să sară în aer zeci de specialiști români de la MApN, MAI și SRI. Au avut doar 3 minute! MApN susține că Ucraina ar fi anunțat cu doar 15 minute înainte iar Guvernul că se știa de la 6. CINE MINTE?
Recomandările noastre
Eugen Sechila și Pledoaria sa pentru Sfânta Cruce - Exclusiv ActiveNews: Lupta unui patriot pentru Adevăr și Frumos - Mărturisire și Fotografii
Ce au strigat unii dintre cei mai frumoși români din Basarabia, aflați în cușcă la Tiraspol: Te iubim, popor român! Arestarea și eliberarea după 15 ani de temniță a Eroilor Români din Transnistria. 2 și 4 iunie în Istoria recentă a României mici. VIDEO
CULMEA DEZINFORMĂRII: De frica ActiveNews ONG-ul ”anti-dezinformare” de la Cotroceni A MODIFICAT prezentarea ORIGINALĂ eliminând site-ul nostru, politicienii AUR și personalitățile puse la zid - FOTO-CAPTURI. Opinia unui membru CNA: NOI LISTE NEGRE
Nicușor Dan și ”România Imundă”: semnalizează dreapta cu SUA și face stânga cu UE. Face ce face și tot la FRANȚA se întoarce (INFO)
Secțiuni: COVID Cultură Dezvăluiri Dezvăluiri și Studii Covid și Vaccin Documentare Video Covid Externe Justiție Armată Servicii Prima pagină Știri
Locații: Marea Britanie SUA
Subiecte: cancer cancere galopante în urma vaccinului anti-Covid decese din cauza miocarditei induse de vaccin decese miocardita efecte adverse ale vaccinurilor covid miocardită vaccin - cancer vaccin COVID-19
Organizații: Senatul SUA
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (4)