ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Kievul a băgat în România peste un milliard de euro, cu sacoșa, o parte plecând către alte destinații, o parte rămasă în România. 500 de milioane au rămas în România, chiar înainte de alegerile prezidențiale, se arată în emisiunea ”La hartă”, preluată de Romanian Global News.

Emisiunea este realizată de Eugen Popescu, director al Centrului Român de Studii și Strategii și Vlad Cubreacov, specialist în relații internaționale și fost deputat în Parlamentul de la Chișinău.