Bombele continuă să cadă în capul Sistemului: Pavel Durov. șeful Telegram, răspunde apelului lui George Simion: “Sunt gata să vin să depun mărturie dacă aceasta ajută democrația românească”

Nou anunț-bombă al lui Pavel Durov, fondatorul rețelei de mesagerie Telegram. La scurt timp după ce liderul AUR George Simion a anunțat că va contesta la CCR rezultatele alegerilor și a invocat inclusiv acuzațiile lansate de Durov, acesta a transmis că este gata să vină să depună mărturie, dacă astfel "ajută democrația”, inforemază Realitatea.
"Voi cere oficial Curții Constituționale ANULAREA alegerilor prezidențiale din România din exact motivele pentru care alegerile din decembrie au fost anulate: INTERFERENȚE EXTERNE ale actorilor statali și nestatali. De data asta cu dovezi!” a scris Simion pe X, în engleză, repetând esența mesajului său de astăzi privind contestarea alegerilor la CCR
Cererea AUR vine în întâmpinarea semnalului nostru de azi pe aceeași temă: ActiveNews cere RELUAREA ALEGERILOR PREZIDENȚIALE. Surse: George Simion este adevăratul câștigător al Președinției! Ingerența serviciilor speciale ale Franței în procesul electoral din România impune ANULAREA ALEGERILOR. SUA au datoria să intervină
„O bază a necesității contestării alegerilor la CCR este și ingerența crasă a serviciilor speciale de informații ale Republicii Franceze, dată deja în trei mărturii publice de către patronul rețelei internaționale Telegram, Pavel Durov, mărturii apreciate până acum de oficialii Administrației Trump Elon Musk și Richard Grenell.”, a scris ActiveNews astăzi.
După mesajul liderului AUR, fondatorul Telegram a repostat un răspuns la mesajul liderului AUR: "Sunt gata să vin să depun mărturie dacă ajută democrația românească”, a transmis Durov pe X:
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Nici n-a trecut bine o lună, iar Nicușor Dan și-a încălcat prima mare promisiune: România merge la Bruxelles cu propunerea de majorare a TVA de la 19% la 21%

Euronews: Comisia Europeană dă bani pe ascuns ONG-urilor de mediu ca să atace firmele private

ActiveNews riscă să-și suspende apariția. Secretele și nevoile noastre. APEL CĂTRE CITITORI

3 ani de la trecerea la Domnul a unui mare patriot și unionist: Părintele Dumitru Merticariu

După Istoria Românilor, Daniel David, ministrul preferat al lui Nicușor Dan, vrea să taie Limba Română! Ați crezut că se va ajunge aici în atât de scurt timp? Alis Popa: Dragi români, dacă nu vă doriți deznaționalizarea, acum e momentul să luați atitudine

Jeffrey Sachs: "Opriți-l pe Netanyahu, înainte să ne ducă pe toți la moarte!"
Recomandările noastre

Doi Mesianici vor să belească un Apocaliptic – Nu e banc, dar lumea se bucură ca proasta!

Jeffrey Sachs: "Opriți-l pe Netanyahu, înainte să ne ducă pe toți la moarte!"

Funky-checkerșii lui Zuckerberg, sub lupa lui Stéphane Luçon: Cine îi verifică pe „verificatori”? O investigație despre cenzura deghizată în societate civilă în România

ACOPERIREA CRIMEI. Îngropat a doua zi după mutilarea creierului. 17 iunie 1889: Singura imagine de la înmormântarea lui Mihai Eminescu - Românul Absolut. “Eminescu, cel mai mare doctrinar al naționalismului” - Reportaj din Universul
Persoane: Călin Georgescu George Simion Nicușor Dan Pavel Durov
Subiecte: Alegeri prezidențiale
Organizații: AUR
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)