Călin Georgescu reacționează ferm la Comunicatul CSAT care îl vizează: Acceptarea rezultatului alegerilor este singura cale necesară pentru pace și stabilitate. Nu TikTok a votat ci românii și România. Instituțiile statului creează instabilitate și furie

Călin Georgescu reacționează ferm la deciziile CSAT și CCR în privința alegerilor. Acesta acuză instituțiile statului că dau dovadă de negare a deciziei poporului român și face apel la acceptarea rezultatului, transmite Știripesurse. Georgescu neagă faptul că rezultatul alegerilor s-ar datoria TikTok sau altor actori și nu poporului român. Și ambasadoarea SUA în România, ES Kathleen Kavalec, a făcut un Apel în același sens, în cursul zilei de ieri: „În primul tur al alegerilor prezidențiale, este clar că mulți români au votat pentru schimbare. Puțini au prezis rezultatul, dar oamenii care votează pentru schimbare nu sunt un lucru neobișnuit. Aceasta este esența democrației. S-a mai întâmplat, în trecut, în ambele țări.”
Comunicatul Cabinetului Călin Georgescu:
„În aceste zile se încearcă, în cea mai stridentă formă, eliminarea capacității poporului român de a gândi și de a alege conform propriilor principii morale, creștine și democratice. Oamenii au dreptul de-a alege, oamenii au puterea de-a alege, oamenii sunt tot ce contează, poporul român este singurul care contează!
Se încearcă alocarea unui rezultat real al unui vot oricărei instituții, inclusiv TikTok, dar nimeni din mass media și politicienii actuali nu alocă credibilitatea reală și asumată poporului român.
Nicio entitate, fie că vorbim de una comercială sau statală, nu este și nu ar trebui să fie mai presus de poporul nostru.
Românii și România sunt singurii care au decis și nimic nu este mai presus de credința și dorința noastră.
Negarea de care instituțiile dau dovadă cu privire la decizia poporului român este o formă a instituțiilor de protecție, dar este doar una de moment. Acceptarea este singura cale necesară pentru pace și stabilitate.
Instituțiile statului creează din echilibru o instabilitate și din pace creează furie. Nu putem permite ca poporul nostru să fie veșnic aservit manipulărilor unor instituții care conduc poporul, dar care în fapt, la rândul lor, nu sunt conduse de popor!
Realitatea în care ne aflăm spune însă contrariul a tot ceea ce speră ei că mai pot induce acestui popor flămând de propria libertate și putere decizională.
Dragă mass media credeți doar ce spun oamenii. Drag popor credeți doar în voi și calea spre lumină este în fața voastră! Vă mulțumesc!”, transmite Călin Georgescu, în comunicatul său de presă.
Candidatul independent face aceeași observație legată de riscurile de instabilitate, notă pe care subliniat-o și ActiveNews în materialul despre decizia CSAT:
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Eveniment Politic Prima pagină Știri
Persoane: Călin Georgescu Kathleen Kavalec
Organizații: Ambasada SUA la Bucureşti CCR CSAT
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (16)