Cancerul i-a răpit primul copil, iar autoritățile daneze pe cel de-al doilea copil! Hermina Gheorghe, o mamă îndurerată din România, care locuiește în Danemarca, caută dreptate, după ce autoritățile daneze i-au luat copilașul
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
O mamă îndurerată din România, care locuiește în Danemarca, caută dreptate, după ce autoritățile daneze i-au răpit fiul cel mic. După ce a trecut cu greu peste moartea primului copil, a născut un băiețel minunat și sănătos. Însă autoritățile daneze o așteptau deja la ușa spitalului pentru a-i lua copilul, pe motive neplauzibile. Din 2014 și pîna azi se luptă să-și recupereze copilul, acum dat unei familii daneze. Redăm mai jos cazul lui Hermina Gheorghe, o mamă care dorește să lupte până în pânzele albe pentru copilul său.
„Buna ziua,
Ma numesc Gheorghe Hermina.
Locuiesc in Danemarca din anul 2000.
In anul 2009, fiul meu cel mare Tecuta Ionut Flavian,in varsta de 14 ani, a pierdut lupta cu o boala incurabila AML (acut meulodi leucemi)
In anul 2014, pe data 19 aprilie, l-am adus pe lume pe fiul meu cel mic Gheorghe William Kristian.
De la nasterea fiului meu cel mic Gheorghe William Kristian, din spital, am fost asaltata de cei de la protectia copilului din Danemarca si, fara motive, fiul meu William a fost separat de mine, luandu-i-se dreptul la dragostea de mama.
Dorthe Groth Andersen, responsabilă la protectia copilului din Danemarca, a profitat de pierderea fiului meu cel mare Tecuta Ionut Flavian iar pe data de 30 ianuarie, in anul 2017, a trimis un e-mail unei clinice private de psihiatrie, la doctorul Jens Henrik Abrahan, cerandu-i sa mi se dea un diagnostic, pentru că sunt afectată de pierderea primului copil și nu sunt apta sa Imi cresc fiul cel mic.
Pe data de 4 septembrie 2019, acel document cu diagnostic fals, a fost anulat.
In documentele pe care vi le-am trimis este un alt document, unde se specifica ca de la nasterea fiului meu Gheorghe William Kristian nu am avut si nici nu am probleme psihice si sunt apta si capabila sa Imi cresc fiul.
Fiul meu, Gheorghe William Kristian, a stat in Danemarca fara drept de sedere, de la nastere si pana la data de 23 septembrie 2016. Între timp a fost dat spre adopție.
Am cerut repatrierea fiului meu William, deoarece suntem cetateni romani si cu domiciliul in Romania.
D.G.A, responsabila de la protectia copilului din Danemarca, nu doreste sa colaboreze cu doamna C.M, presedintele de la protectia copilului din Romania.
La început, îmi era permis să-mi vizitez
fiul doar o dată la doua săptămâni iar in timp au redus la o vizita pe
luna, după acea doar o data la trei luni iar acum o data pe an și de
fiecare dată când mă vede, este evident că îi lipsește mama și că vrea
să fie alături de mama sa.
Aceste întâlniri au loc sub supravegherea atentă a doi angajați în
afaceri sociale care sunt foarte stricți în legătură cu interacțiunile
umane de bază, cum ar fi îmbrățișările. Nu am voie să-mi îmbrățișez fiul
când îl văd o dată la trei luni. În timpul acestor întâlniri, nu am
voie să vorbesc cu el în limba română, nu am voie să-l întreb dacă vrea
să fie cu mine sau cu familia adoptivă și nu am voie să-l duc în România
pentru a o întâlni pe bunica sa maternă.
Acum mi-au taiat si dreptul sa imi vad copilul o data pe an cu pretextul ca fiul meu William nu ma suporta.William nu are dreptul sa isi cunoasca adevarata familie.
Vă rog să mă ajutați măcar să-mi văd copilul. Este cătățean român și nu i are nici un drept deși se spune că România este stat al Uniunii Europene!”
![](https://www.activenews.ro/documente/Hermina Gheorghe ucraina romania danemarca.jpg)
![Ar putea fi o imagine cu text care spune „De ce un refugiat ucrainean beneficiază de 5 luni de mai multă atenție, avantaje și drepturi decât fiul meu cetățean român abuzat de Statul danez de 8 ani?”](https://scontent.fclj2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/292425491_144732431545215_105774941850376597_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=XGw6wUK4rp0AX-wlHXd&_nc_ht=scontent.fclj2-1.fna&oh=00_AfCD0kmPcrBcaRTIZvlzBUEtFPkkf014CY186VLejfoZlw&oe=63B31EB6)
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Externe Prima pagină Social Știri
Persoane: Hermina Gheorghe
Locații: Danemarca
Organizații: Ambasada Danemarcei Guvernul Danemarcei
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)