Colega noastră, Olivia Steer, a fost sancționată abuziv de CNCD, pentru a doua oară. Iată răspunsul ei: DA, VOI ATACA DECIZIA CNCD. DIN NOU! Și, DA, voi demonstra, cu toate argumentele, NELEGALITATEA sa! IAR!
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
TREI CHESTII:
1. ZECI de PUBLICAȚII s-au înghesuit sa anunțe satisfăcute, azi, că CNCD m-a amendat abuziv, pentru a doua oară, în decurs de un an, pentru o așa-pretinsă faptă de descriminare, la adresa medicilor. Nici un reprezentat al mass-media nu s-a obosit sa îmi ceară un punct de vedere, pe seama știrii, ce mă vizează personal, dar, sincer, nici nu mă așteptam. Ar fi însemnat să respecte reguli de deontologie profesională, pe care gazetarii de rit nou PARE că le-au închis sub lacăt, definitiv, într-o lada, în podul puterii, pe care o servesc, pe față, de trei ani. Și pe statele de plata, de mai demult, după cum am mai arătat cu dovezi, în alte postări (și pe care sînt pregătită să le așez pe masă sau pe perete, oricînd!).
2. În același timp, nici un canal media nu a anunțat printr-un cuvințel, cît de mic, o vorba cît de timid șoptită, măcar, că, acum doua luni, Curtea de Apel București a anulat prima amendă și a deființat hotărîrea NELEGALA a CNCD, pentru că aceasta instituție de stat, numită falnic Consiliul National de Combatere a Discriminării, m-a discriminat, încălcîndu-mi flagrant dreptul la apărare. Pur si simplu, nu m-a citat și m-a judecat în lipsa, fără nici o explicație. Ce aș fi avut de spus în apărarea mea, nu i-a interesat pe membrii CNCD. Despre acest subiect, atît de STÎNJENITOR DE DEMASCATOR pentru toți cei care își arogă libertatea de a suprima drepturile tuturor celor care pun întrebări și nu se lasă prostiți de autorități - DEPLINĂ TĂCERE ÎN TOATĂ MASS-MEDIA. Cît de suplă e dubla măsura, în presa aliniată politic! Nu-i așa? …
3. În caz că măcar un singur ziarist rămas independent (în afara colegilor mei de la ActiveNews, pe care îi stimez nespus, pentru ca demonstrează, zi de zi, ca nu toți gazetarii sînt la fel, har Domnului!) se gîndeste, dacă mai are vreo noimă sa obții părerile tuturor părților, cînd scrii pe un subiect, și ar vrea sa ma întrebe, totuși, de sănătate, am un răspuns de dat, în EXCLUSIVITATE:
DA, VOI ATACA, prin avocații foarte competenti, care ma reprezintă, DECIZIA CNCD. DIN NOU!
Și, DA, voi demonstra, cu toate argumentele, NELEGALITATEA sa! IAR!
Nota Redacției: Vom reveni cu un punct de vedere al ActiveNews asupra abuzului prin încălcarea Legii săvârșit de CNCD împreună cu Colegiul Medicilor din România.
1. ZECI de PUBLICAȚII s-au înghesuit sa anunțe satisfăcute, azi, că CNCD m-a amendat abuziv, pentru a doua oară, în decurs de un an, pentru o așa-pretinsă faptă de descriminare, la adresa medicilor. Nici un reprezentat al mass-media nu s-a obosit sa îmi ceară un punct de vedere, pe seama știrii, ce mă vizează personal, dar, sincer, nici nu mă așteptam. Ar fi însemnat să respecte reguli de deontologie profesională, pe care gazetarii de rit nou PARE că le-au închis sub lacăt, definitiv, într-o lada, în podul puterii, pe care o servesc, pe față, de trei ani. Și pe statele de plata, de mai demult, după cum am mai arătat cu dovezi, în alte postări (și pe care sînt pregătită să le așez pe masă sau pe perete, oricînd!).
2. În același timp, nici un canal media nu a anunțat printr-un cuvințel, cît de mic, o vorba cît de timid șoptită, măcar, că, acum doua luni, Curtea de Apel București a anulat prima amendă și a deființat hotărîrea NELEGALA a CNCD, pentru că aceasta instituție de stat, numită falnic Consiliul National de Combatere a Discriminării, m-a discriminat, încălcîndu-mi flagrant dreptul la apărare. Pur si simplu, nu m-a citat și m-a judecat în lipsa, fără nici o explicație. Ce aș fi avut de spus în apărarea mea, nu i-a interesat pe membrii CNCD. Despre acest subiect, atît de STÎNJENITOR DE DEMASCATOR pentru toți cei care își arogă libertatea de a suprima drepturile tuturor celor care pun întrebări și nu se lasă prostiți de autorități - DEPLINĂ TĂCERE ÎN TOATĂ MASS-MEDIA. Cît de suplă e dubla măsura, în presa aliniată politic! Nu-i așa? …
3. În caz că măcar un singur ziarist rămas independent (în afara colegilor mei de la ActiveNews, pe care îi stimez nespus, pentru ca demonstrează, zi de zi, ca nu toți gazetarii sînt la fel, har Domnului!) se gîndeste, dacă mai are vreo noimă sa obții părerile tuturor părților, cînd scrii pe un subiect, și ar vrea sa ma întrebe, totuși, de sănătate, am un răspuns de dat, în EXCLUSIVITATE:
DA, VOI ATACA, prin avocații foarte competenti, care ma reprezintă, DECIZIA CNCD. DIN NOU!
Și, DA, voi demonstra, cu toate argumentele, NELEGALITATEA sa! IAR!
Nota Redacției: Vom reveni cu un punct de vedere al ActiveNews asupra abuzului prin încălcarea Legii săvârșit de CNCD împreună cu Colegiul Medicilor din România.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Eveniment Opinii Prima pagină Sănătate Știri
Persoane: Cseke Attila Daniel Coriu Olivia Steer
Locații: București Piața Universității România
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)