Cu avionul privat, la ”o fasole cu ciolan”. Mihai Morar, enervat de vizita cu Gulfstream G200 a lui Ciolacu la Baia Mare: ”Cu Jet ai venit, cu jet pleci”
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Realizatorul Mihai Morar a comentat enervat vizita fastuoasa a premierului PSD Marcel Ciolacu la Baia Mare. Ciolacu a ajuns vineri cu un avion privat de lux, insa a postat pe Facebook ca a mancat fasole la cantina unei fabrici, informează aktual24.
„Marcel Private Jet, nici nu visa, Baia Mare nu-i covrigaria ta. Cu Jet ai venit, cu jet pleci”, a scris Morar pe Instagram.
Morar este originar din Baia Mare.
![](https://www.activenews.ro/documente/morar01.jpg)
Premierul PSD Marcel Ciolacu a ajuns vineri la Baia Mare, intr-o actiune de campanie electorala, cu un avion Gulfstream G200. Acesta se inchiriaza cu aproximativ 10.000 de euro pe ora de zbor, insa Ciolacu s-a laudat public ca a mancat fasole la cantina unei fabrici, alaturi de oamenii simpli.
![](https://www.activenews.ro/documente/ciolacucantina.jpeg)
Potrivit datelor Flightaware, avionul cu indicativul MYJ121, apartinand companiei My Jet, cu sediul in Romania, a decolat de pe aeroportul Baneasa la opt dimineata si a aterizat peste 43 de minute la Baia Mare. De la Baia Mare, avionul a plecat spre Sibiu, de unde Ciolacu s-a dus la Alba Iulia, la o alta actiune electorala. Avionul are capacitatea de a transporta 8-10 persoane.
„Seful PSD a coborat din avion alaturi de Mihai Tudose, seful campaniei electorale la europarlamentare, si Paul Stanescu, secretarul general al partidului, dupa cum arata imaginile surprinse de un cititor G4Media”, a relatat G4 Media, care a si prezentat o fotografie cu sosirea lui Ciolacu pe aeroportul din Baia Mare.
Drumul Bucuresti – Baia Mare dureaza 12 ore cu trenul si peste noua ore cu masina.
Ciolacu nu a suflat o vorba ca a ajuns cu un avion privat de lux la Baia Mare, insa s-a laudat ca a mancat fasole la cantina unei fabrici.
„Am fost astazi (vineri-n.r.) la fabrica de mobila Aramis, cel mai mare producator si exportator de mobila din Maramures. Vorbim de o firma cu capital integral romanesc, care ofera locuri de munca pentru mai mult de 5.500 de oameni.
Am incredere ca Gabriel Valer Zetea va continua sa sustina, ca viitor presedinte de Consiliu Judetean, firmele romanesti!
Ps: de mult n-am mai mancat o fasole atat de buna”, a relatat Ciolacu.
![](https://www.activenews.ro/documente/ciolacuavion.jpeg)
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Eveniment Politic Prima pagină Știri
Persoane: Marcel Ciolacu Mihai Morar
Locații: Baia Mare
Subiecte: Alegeri 2024
Organizații: PSD
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)