ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Statele Unite s-au retras oficial AZI din Organizația Mondială a Sănătății (OMS), un organism suprastatal care și-a propus prin Tratatul OMS să subjuge suveranitatea statelor semnatare în situații de „criză”, cum a fost cea indusă prin factorul Covid, cu riscurile degenerării într-o veritabilă Dictatură mondială sanitar-militară.

După 77 de ani, SUA nu mai sunt membre ale OMS, conform decretului semnat de mult hulitul - de către progresiști, soroșiști și idioți - președinte al SUA, Donald Trump, singurul șef de stat al lumii care s-a declarat naționalist și a afirmat chiar la ONU că viitorul nu aparține globaliștilor, ci patrioților.

„Viitorul nu aparține globaliștilor. Viitorul aparține patrioților. Viitorul aparține națiunilor suverane și independente, care-și protejează cetățenii și își respectă vecinii și onorează diferențele care fac fiecare țară specială și unică”, a spus Trump de la tribuna ONU scandalizând cele trei specii denominate mai sus.

Și tot acolo și tot atunci: „Dacă vrei libertate, fii mândru de țara ta! Dacă vrei democrație, păstrează-ți suveranitatea! Și dacă vrei pace, iubește-ți națiunea!”.

Tot azi, 22.01.2026, la un an de când e din nou președinte, după lovitura de stat dată de soroșiști prin confiscarea alegerilor prezidențiale din 2020, Donald Trump a fondat la Davos, unde a ținut un nou discurs istoric chiar în fieful globaliștilor, Consiliul Păcii, o alternativă la organizația de fațadă a „Noii Ordini Mondiale”, ONU. Zguduiala de-abia de-acum începe.