Daniel Ghiță: România nu mai are legionari: au murit! Trăim in 2025! Bunicii lui Ursula Von Der Leyen și a lui Klaus Iohannis au fost naziști, nu românii!

Cunoscutul politician și luptător Daniel Ghiță a publicat pe pagina sa de Facebook un mesaj referitor la mișcarea legionară, în contextul în care procurorii au extins ancheta penală în cazul lui Călin Georgescu pentru că "a citat" din Corneliu Zelea Codreanu.
„La Tribunalul de la Nurnberg, unde au fost judecați naziștii, criminalii de război , a fost constatat, citez:
" Odată cu exonerarea noastră de orice culpă, Comisia Instructorie de la Nürnberg a scos din cauză și entitățile pe care le reprezenta Mișcarea Legionară: Guvernul Național și Armata Națională. Aceste entități NU sunt culpabile nici de crima ,de război, nici de genocid, nu sunt nici fasciste,nici naziste, nici ,,colaboraționiste”.
Sursa:
https://foaienationala.ro/tribunalul-international-de-la...
Germania a comis crime GRAVE împotriva umanității, nu românii! Naziștii și-au uitat propria istorie ?
Nu există legionari în România! Doar basme de adormit copiii! Sunt morți, toti!
România nu este un popor " antisemit” , si nu au omorât evrei în al Doilea Razboi Mondial: nemții au omorat evrei, din lăcomie, pentru a le lua afacerile, aurul si depozitele bancare. Germania a comis crime împotriva umanității, nu românii. Și-au construit tara cu bunurile confiscate de la evrei, după ce au distrus o întreaga Europă în războiul lor avizi să cucerească Europa!
Au spus o și evreii, care au supraviețuit, Tesu Solomovici. A scris o carte și a descris pe larg: noi nu am comis crime împotriva evreilor în al Doilea Razboi Mondial!
https://www.b1tv.ro/.../scriitorul-tesu-solomovici-eu-si...
Interviul lui Ion Cristoiu, dat de Tesu Solomovici. O oră, ascultați
https://www.dailymotion.com/video/xl5juw
Bunicii lui Ursula Von Der Leyen și a lui Klaus Iohannis au fost naziști, fasciști, nu românii!
În România nu există nicio organizație secretă de " legionari”, decât în mințile voastre bolnave. România trăiește bine cu toate minoritățile!
Cel mai bun prieten al meu este evreu, am și prieten maghiar, antrenor cu origini din Surinam (fosta colonia a Olandei) Anil Dubar, adică de unde se tot induce mizeria ca noi românii suntem antisemiți sau rasiști ?
O propagandă care nu corespunde realității, extrem de mediocra. Propaganda dusă de niște cozi de topor, încasând o grămadă de bani, publici, falsificând istoria.
Leagă resursele României , de "legionari "și rasism, care nu au nicio legătură! Legionarii au murit. Zelea Codreanu a fost asasinat pe 30.11.1938, la Tâncăbești - Ilfov, mort de 87 de ani!
Ești patriot și vrei resursele pentru poporul tău : propaganda zice ca ești extremist, legionar , fascist, rasist , dar istoria noastră demonstrează ca nu am fost criminali, față de niciun popor! Este o propagandă pentru a închide gura patriotilor, prin hărțuire și defăimare continuă, folosind presa, falsificând istoria României.
Naționalist - extremist! Așa prin marginalizare și defăimare, pot să denigreze un patriot , care țipă și face cunoscut modul cum se fură resursele românilor! Doar despre ele este vorba, nu despre altceva!
Patrioții sunt OPOZIȚIA celor care ne văd ca pe o colonie: Franța și Germania!
Tinerii nu fac diferența dintr-un "legionar”care au murit, și un nazist!
România in anul 2025 nu are legionari, fasciști și naziști! Asta se împrăștie, dar dacă citim istoria, chiar și Tribunalul de la Nurnberg a confirmat ca nu era o mișcare nazista care a comis genocid! Această mișcare nu mai există de 85 de ani! Pentru faptele lor au plătit toți.
Se chinuiesc politrucii să ne falsifice istoria, dau legi pentru a crea impresia ca sunt legionari prin parcuri cu steagurile României. Deja devine atât de penibile aceste înscenări, doar să arestăm oameni, cărora nu le-au găsit nimic….
România este unica țară care are minorități etnice în Parlament. Românii trăiesc cu toate minoritățile în pace. Nu există rasism, xenofobism sau antisemitism in Romania!
Românii sunt un popor creștin, tolerant și primitor! La greu și-au ajutat vecinii. Nu a atacat nicio țară vecină: nu a comis atrocități, România isi apără ( de peste 2000 ) țara și teritoriile!
Basmele cu Potra, care a lucrat pentru SIE ?gașca de " legionari ", care dădea jos Guvernul sunt pentru prostii, care nu știu istorie. Unde este Potra , partnerul doamnei Șandru , candidat la prezindențiale ? Nu era " legionar” periculos ?
Am citit cărțile lui Gică Manole Cultural. Ultimul istoric autentic, care descrie adevărul!
Nihil Sine Deo”
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Comunicat de presă: AUR solicită Comisiilor de control ale SRI și SIE să verifice motivul vizitei șefului serviciilor externe ale Franței în România

Nicușor Dan nu a studiat niciodată la celebra Sorbona! Presa a umflat o diplomă de la o universitate mai slabă decât cea din București: Université Paris 13 (Nord). SORBONA DE PE TEMU

Nicușor Dan a depus jurământul. S-a strigat "Rușine CCR!" La plecare, președintele Dan a refuzat să mai dea mâna și cu Patriarhul Daniel după Rabin și Monseniorul catolic. Intenționat sau din alte cauze? Parlamentarii AUR au boicotat legitimarea trădării
Recomandările noastre
Secțiuni: Eveniment Politic Prima pagină Știri
Persoane: Corneliu Zelea Codreanu Daniel Ghiță
Locații: România
Subiecte: Miscarea legionara
Organizații: Mișcarea Legionară
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (6)