Două stații RATB din centrul Capitalei își schimbă numele în memoria victimelor de la clubul Colectiv
Regia Autonomă de Transport București a decis ca, începând cu data de 27 noiembrie 2015, stația "Pasaj Mărășești”, aferentă liniilor de tramvai 23 și 27, de pe Bd. Mărășești, precum și stația "Pasaj Mărășești”, aferentă liniei 312 de autobuze, de pe Splaiul Independenței, să se numească "COLECTIV”, în memoria victimelor de la Clubul Colectiv.
"Suntem susținuți în această decizie și de mulți dintre călătorii noștri, care ne-au trimis propuneri în acest sens, într-un gest de omagiu adus tinerilor care și-au pierdut viața în tragedia de la Clubul Colectiv", se arată într-un comunicat al Regiei.
Numărul celor decedați în urma incendiului din Club Colectiv, de la sfârșitul lunii octombrie, a ajuns la 60.
"Suntem susținuți în această decizie și de mulți dintre călătorii noștri, care ne-au trimis propuneri în acest sens, într-un gest de omagiu adus tinerilor care și-au pierdut viața în tragedia de la Clubul Colectiv", se arată într-un comunicat al Regiei.
Numărul celor decedați în urma incendiului din Club Colectiv, de la sfârșitul lunii octombrie, a ajuns la 60.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Știri
Locații: București
Subiecte: Explozie club Colectiv Bucureşti
Organizații: Societatea de Transport București (STB)
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)