E oficial. Vaccinarea a dublat numărul de cazuri Covid
Statisticile oficiale arată clar că numărul de cazuri Covid a crescut exponențial odată cu creșterea ratei de vaccinare. De exemplu, Israelul, de la un vârf de 8.390 de cazuri în septembrie 2020 a ajuns la un vârf de 22.291 în septembrie 2021. În unele țări, numărul infectărilor s-a dublat, iar în altele a crescut chiar și de 10 ori.
Vaccinarea anti-Covid nu numai că nu a oprit infectările, ci chiar le-a accelerat, ajungându-se ca, în al doilea an de pandemie, după așa-zisele imunizări, numărul de cazuri Covid să explodeze. Astfel, s-a constatat că vaccinații se infectau la fel ca și nevaccinații.
Propaganda formelor ușoare și fără decese la vaccinați s-a demitizat și ea, prin faptul că spitalizați în ATI-uri și decedați erau și vaccinații. Dar nu numai atât. S-a tot repetat faptul că vaccinul te ajută să treci mai ușor prin boală, însă, anul acesta au apărut tratamentele care au dat rezultate în țările care le-au și folosit. Aceasta ar fi cea mai pertinentă explicație. În România însă, care a doborât recordurile la numărul de decese în toamnă, tratamentele nu au existat și, din păcate, nu există nici acum. Numărul de morți în lume a scăzut și el în 2021, dar nu datorită vaccinului, ci datorită trecerii prin boală, pentru că un virus cu transmitere respiratorie a avut la dispoziție doi ani ca să circule.
Datele statistice din 2020 și din 2021, puse cap la cap, demonstrează clar că vaccinarea nu a oprit pandemia, ci dimpotrivă. Luând în calcul vârfurile, adică zilele în care s-au înregistrat cele mai multe cazuri, constatăm creșteri uriașe ale infectărilor după vaccinarea în masă. Astfel, Danemarca înregistra un vârf de 4.508 cazuri în 28 decembrie 2020, pentru ca mai apoi, după vaccinarea a 77,8% din populație, să înregistreze 20.578 cazuri, în 21 decembrie 2021. Germania raportat 29.263 cazuri în 8 decembrie 2020, pentru ca, după ce a vaccinat 70,7% din populație, să raporteze 93.087 cazuri în 7 decembrie 2021.
Creșteri pe linie
Ungaria a avut un vârf de 6.819 cazuri Covid în 29 noiembrie 2020 și, după vaccinarea a 61,1% din populație, a atins un vârf de 27.830 cazuri în 29 noiembrie 2021. Norvegia a plecat de la un număr maxim de cazuri de 1.680 în 17 noiembrie 2020 și a ajuns la 10.867 cazuri în 14 decembrie 2021, cu 72,7% populație vaccinată. Belgia a atins un vârf de 23.921 cazuri în 29 octombrie 2020 și unul de 47.836 cazuri, în 29 noiembrie 2021, după vaccinarea a 76% din populație. Portugalia, vaccinată în proporție de 88,1%, avea un număr maxim de cazuri de 8.371 în 16 noiembrie și a ajuns la 10.016 cazuri în 25 decembrie 2021. Olanda, vaccinată în proporție de 66%, a înregistrat 11.931 de cazuri în 18 decembrie 2020 și 23.002 cazuri în 22 noiembrie 2021. Chiar și România, care a atins un procent de 40,1% vaccinați, în realitate acesta fiind de 50%, având în vedere că populația rezidentă nu depășește 16 milioane, a avut un vârf de 10.142 cazuri în 12 noiembrie 2020 și apoi 18.863 cazuri în 19 octombrie 2021.
Revine vaccinarea obligatorie
Președintele Cehiei a reîncălzit discursul vaccinării obligatorii, susținând că este convins că măsura ar fi cel mai ușor mod de a suprima pandemia. ”Avem deja vaccinarea obligatorie împotriva unei întregi game de alte boli”, a declarat Milos Zeman, președintele Republicii Cehe. Vaccinarea în Cehia nu a ajutat însă în niciun fel. La fel ca și în celelalte țări, în Cehia cazurile au explodat. Astfel, dacă în 27 octombrie 2020 țara înregistra 15.663 cazuri Covid, după vaccinarea a 61,8% din populație, numărul de cazuri a ajuns la un vârf de 37.659, în 25 decembrie 2021.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Întrebare de 10 puncte pentru organizatorii UNTOLD, Emil Boc, Bogdan Buta și ”organele statului”: Voi cum vă foooteți melodic la Cluj? - VIDEO
LIVE VIDEO de la OTV: Călin Georgescu după aproape 7 ore la Înalta Curte: ”În fața tuturor actelor antiromânești din această țară, rețineți: Dumnezeu nu se lasă niciodata batjocorit!”. Jurnaliștii și susținătorii entuziaști au așteptat în caniculă decizia
Cătălin Avramescu săltat de mascați pentru PORNOGRAFIE INFANTILĂ cu fiica lui! Anti-georgistul, soroșistul și expertul în canibalism, director la Academie și fost consilier prezidențial, reclamat de fosta soție și pentru nenumărate acte de violență fizică
Diana Șoșoacă sau Ferească Dumnezeu!
Valerian Stan, predicție incendiară despre dosarul lui Călin Georgescu: ”Sub Savonea, ÎCCJ nu îl va condamna NICIODATĂ!”
Cătălin Avramescu, psihopat cu acte în regulă! ActiveNews publică declarația completă a mamei copiilor abuzați: ”Penetrare anală reciprocă între copii și manipularea organelor genitale”! Perversiuni sexuale, presiuni psihologice și comportament deviant
Recomandările noastre
Editorialul integral din Newsweek: SUA ar trebui să apere democrația – și pe Calin Georgescu – în România. Politica Americii este de a proteja dreptul poporului român nu pe cel al statului paralel de la București
INTERVIU cu Generalul Radu Theodoru de la împlinirea a 100 de ani de la eliberarea Ungariei de hoardele maghiare bolșevice: „Victoria de la Budapesta a fost victoria aristocrației țărănești împotriva asupritorilor austro-ungari”. FOTO și VIDEO
4 August 1919: Ziua cuceririi Budapestei de către Armata Română. Medalia unui ION care a ajutat la urcarea Tricolorului României și a Opincii pe Parlamentul ungar. Ioan Aurel Pop: Béla Kun plănuia să unească Ungaria cu Rusia Sovietică. FOTO-GALERIE/VIDEO
3 AUGUST 1919. ZIUA DE GRAȚIE CÂND ROMÂNII AU CĂLCAT BUDAPESTA. Mărturiile sergentului oltean care a pus Opinca pe Parlamentul Ungariei și ale eliberatorilor români: Ocuparea Budapestei înseamnă stăpânirea cheii de boltă a imperialismului maghiaro-german
Secțiuni: Opinii Prima pagină Știri
Persoane: Milos Zeman
Subiecte: infectați de la vaccinați
Organizații: OMS
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)