Fiți alături de dr. Geanina Hagimă, anchetată luni, din nou, de Colegiul Medicilor din Pitești, pentru adevărurile spuse răspicat despre manipulările, falsurile și crimele pandemiei! Mesajul medicului: mâine vei fi tu, coleg și cetățean care taci
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Manifestație de susținere a medicului Geanina Hagimă, luni, în fața Colegiului Medicilor din Pitești, unde se așteaptă pedepsirea doctoriței la cererea președintelui Colegiului Medicilor din România, abonatul Big Pharma Daniel Coriu.
Dr. Geanina Hagimă: „Acestea de mai jos sunt faptele pentru care sunt anchetată disciplinar.
Nu au fost respectate nici măcar condițiile de chemare de către comisia juridică, acțiunea fiind formulată de dr. Coriu, care nu-mi este pacient.
Comisia juridică putea să decidă necontinuarea anchetei disciplinare.
Faptul ca sunt chemată din nou, reprezintă pentru mine certitudinea că voi fi sancționată.
Voi fi sancționată pentru că am actionat elegant, ca un medic preocupat permanent de creșterea nivelului profesional, asa cum am fost învățată de profesorii mei care acum tac și ei...
Am sesizat numeroasele anomalii din ultimii doi ani, prin petiții cu bibliografie realizate în timpul meu liber, luând din timpul pe care trebuia să-l acord familiei mele, sau hobby-urilor mele, pentru că am considerat că este datoria mea să fac asta.
Am acționat asa cum prevad regulamentele si nu am primit răspuns. am protestat ca cetățean liber, conform cu drepturile constituționale, și voi fi sancționată pentru asta, pentru ca mi-am făcut datoria de medic și de cetățean.
Acum sunt eu în aceasta situație, mâine vei fi tu, medic care știi și taci, sau cetățean care privești și nu reacționezi.
Mâine va fi injectat copilul tău cu țepuirile experimentale, nu vei putea evita la nesfârșit asta...
Eu sunt împăcată cu conștiința mea, eu am ales să rămân om! Tu ești mulțumit de prestația ta în această perioada???
Vei regreta că nu ai vorbit acum, că nu ai acționat acum, să oprești tăvălugul, alături de mine!
În acești doi ani au avut timp toți să se trezească și să reacționeze.
Nici acum nu este prea târziu. Încă nu a venit toamna cu predicțiile sumbre.”
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Eveniment Prima pagină Sănătate Știri
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (7)