ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Șefa Serviciului Național de Informații, Tulsi Gabbard, a publicat miercuri un raport șocant cu informații noi și compromițătoare. De asemenea, Gabbard a împărtășit informații reporterilor de la Casa Albă în cadrul briefingului zilnic.
 
Documentele dezvăluie că Barack Obama și șefii FBI și CIA de la acea vreme, din 2016, l-au sabotat pe președintele Trump, înainte ca acesta să-și preia funcția în primul mandat.

Obama a făcut acest lucru știind că întreaga poveste era inventată și că niciun cuvânt din ea nu era adevărat.

Gabbard a publicat un raport al serviciilor secrete ale Camerei Reprezentanților, care a stat închis într-un seif CIA timp de aproape un deceniu, relatează Vigilant Fox.

Au existat patru elemente cheie în rapoartele false ale serviciilor despre presupusa complicitate a Rusiei, care au stat la baza minciunii privind implicarea Rusiei în alegerile din 2016.

Jesse Watters a relatat:

1.) Că Vladimir Putin a vrut ca Donald Trump să câștige în 2016.
2.) Că Putin a luat măsuri pentru a-l ajuta pe Donald Trump să câștige în 2016.
3.) Că Rusia avea dovezi de șantaj împotriva lui Trump - dosarul Steele.
4.) Că Rusia a încercat să comploteze cu campania Trump.

Toate acestea erau o minciună și se știa asta.

Nu existau informații credibile care să susțină niciuna dintre acuzațiile lor.

În timpul conferinței de presă cu reporterii de la Casa Albă, Tulsi Gabbard a declarat că a transmis deja aceste informații despre Obama Departamentului de Justiție.

Reporter Emily Jashinski: Credeți că vreuna dintre aceste informații noi îi poate aduce fostului președinte Obama  acuzația de comportament infracțional?

Tulsi Gabbard: Am trimis și vom continua să trimitem toate aceste documente către Departamentul de Justiție și FBI pentru a investiga implicațiile penale ale acestui lucru.

Reporter Emily Jashinsky: Chiar și pentru fostul președinte Obama?

Tulsi Gabbard: Dovezile pe care le-am găsit și pe care le-am publicat indică direct faptul că președintele Obama a condus fabricarea acestor informații. Există mai multe dovezi și informații care confirmă acest fapt.
Rămâne de văzut dacă Departamentul de Justiție, intrat în posesia acestor informații, îi va servi pe tavă procurorului șef al SUA, Pam Bondi, toate motivele pentru a-l acuza pe Barack Obama de orchestrarea acestei tentative de lovitură de stat împotriva administrației Trump, notează Vigilant Fox.

Așa cum arăta ActiveNews anul trecut, Călin Georgescu a fost faultat în alegeri după modelul ”Russia Gate” fabricat de Obama contra lui Trump. Dezvăluirile directoarei serviciilor de informații ale SUA, Tulsi Gabbard, confirmă ”rețeta”. 

Operațiunea „Russia Gate” contra lui Donald Trump, în realitate diversiunea „Russia Hoax”, deja cunoscută, a fost confirmată oficial în vara anului trecut în SUA, cu toate datele serviciilor speciale conduse de Tulsi Gabbard, și este identică în desfășurarea cu cea contra candidatului suveranist Călin Georgescu, motiv pentru care nici până la ora aceasta numeroase publicații „centrale” din România nu au relatat nimic despre ea, deși este scandalul Nr 1 în SUA și ar putea duce la inculparea fostului președinte american Barack Obama și a foștilor șefi ai CIA și FBI (aviz amatorilor).

Declarațiile șefei tuturor serviciilor de informații americane Tulsy Gabbard seamănă, și ele, foarte mult, cu cele făcute de Călin Georgescu sau George Simion, liderul AUR, în mai multe rânduri. De exemplu: „Serviciile secrete au fost politizate și transformate în arme de către cei mai puternici oameni din administrația Obama [Iohannis - n.n.] pentru a pune bazele a ceea ce a fost, în esență, o lovitură de stat de ani de zile [în desfășurare - n.n.] împotriva președintelui Donald Trump [ președintelui ales, Călin Georgescu - n.n.]”...