ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


George Becali și-a depus, joi, la Parlament, certificatul doveditor al alegerii sale ca deputat, și a dezvăluit că și el are cuțit în mașină și cămașă verde, în contextul scandalului legat de Călin Georgescu și Horațiu Potra.

 

„Unde sunt dovezile? Dacă Georgescu a făcut lucruri ilegale, de ce nu este arestat? Hai să vedem dovezile! În situația asta trebuia să le vedem, nu e o chestiune de trei lei. CSAT trebuia să scoată dovezile în față!

Sunt 20 de milioane de oameni care vor să le vadă… Vrăjeală! Minciuni! Numai minciuni au fost! Eu îmi spun părerea mea. Hai să vă spun de ce mint. Spun «Potra – terorist, arme albe, cuțite, topoare». Am și eu cuțit în mașină. Sunt legionar? Sunt terorist? Arestați-mă și pe mine, că am cămașă verde și am cuțit în mașină, sunt terorist și legionar. Vine Potra la audieri și pleacă, îi dau drumul. Nu au nimic. Îl pun în control judiciar, dar nici așa nu găsesc nimic. Astea sunt minciuni”, a declarat Becali, potrivit GSP.