Ioan Sperling: TU SCRII PENTRU ACTIVENEWS??? Cuvântul Cititorului
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Trăim niște vremuri cu adevărat bizare; ne place sau nu, la nivelul fiecăruia, are loc o „resetare”! Pozitia pe care te gândeai că te situezi, este reevaluată, mai întâi de tine însuți, apoi de cei din jur și surprizele sunt mari!
În ochii tăi, te poți ridica, sau coborî, după cum ai rezistat, sau nu, la presiunea ultimilor ani! Cât ai fi fost capabil să pierzi? La câte ai renunțat, sau ai mai fi putut renunța, fară să cedezi? Cât de tare, sau de slăbit, te găsești în „pauza” actuală, înainte de agresiunea următoare? Cât, cum și dacă, ai participat personal la împotrivire, sau doar ai stat ascuns, să treacă furtuna?
Ne-am dat cu toții seama că nu ne cunoaștem și doar o situație de criză, ne putea lămuri, cine credeam că suntem și cine suntem cu adevarat! Și dacă noi, pe noi nu ne-am cunoscut, cu atât mai puțin îi cunoaștem pe cei din jur, chiar pe cei din familie!
Spre deosebire de România, în Germania ai statut de paria ca „nevaccinat,” pentru că din 10 oameni, doar 2 sunt ca tine „asociali și egoiști”! Iar de cei doi e mai greu de dat pentru că se feresc să se „outen„! In anul 2022 dacă pentru un homosexual, transverstit, zoofil nu mai este o problemă să-și declare înclinația sexuală, pentru un „nevaccinat” este tot mai greu să spună că a refuzat „vaccinarea”! Nu, încă nu suntem linșați, dar cine știe ce mai urmează în anii următori? Și ortodox și „nevaccinat” e mult prea mult pentru occident!
Când primesc câte o întrebare, care m-ar putea „deconspira” am fară să vreau o tresărire, chiar dacă vine de la cineva de care sunt aproape sigur, că este tot un „ucigași de bunică,” ca mine!
Așa am primit pe Whatsapp un link a unui articol al meu publicat de ActiveNews cu întrebarea: „Tu scrii pentru ActiveNews???” de la un prieten, pe care nu l-am mai văzut și de care nu mai știam nimic, de f. mult timp.
Trei semne de intrebare, m-am gândit că nu-i a bună! Am recunoscut spășit ca da și apoi am întrebat cu teamă „E de bine?”
Răspunsul lui m-a liniștit, deși la urma urmei faptul că nu mă vedea capabil de așa ceva, mă cam zgîrie pe mândrie!
Cum spuneam vremuri ciudate!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Opinii Prima pagină Publicistică Știri
Persoane: Poporul Român
Subiecte: cuvântul cititorului nevaccinați vaccinați
Organizații: ActiveNews
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (9)