Marea Britanie: Un raport „urgent” solicită încetarea completă a vaccinării Covid. Agenția Medicamentelor deține dovezile că „vaccinurile COVID-19 nu sunt sigure pentru utilizarea la om”

Un „raport preliminar urgent întocmit în baza datelor disponibile în Sistemul Yellow Card” de Evidence-Based Medicine Consultancy Ltd, din Marea Britanie, și depus la Agenția de Reglementare a Medicamentelor și a Produselor Medicale (MHRA), afirmă că „MHRA deține acum dovezi mai mult decât suficiente, prin sistemul Yellow Card, pentru a declara că vaccinurile COVID-19 nu sunt sigure pentru utilizarea la om”, informează AmericasFrontlineDoctors.
Similar sistemului american de raportare a evenimentelor adverse la vaccinuri (VAERS), MHRA descrie scopul sistemului său Yellow Card ca fiind acela de a oferi „un avertisment timpuriu cu privire la faptul că siguranța unui medicament sau a unui dispozitiv medical poate necesita investigații suplimentare”.
Raportul, semnat de Dr. Tess Lawrie, director al Evidence-based Medicine Consultancy Ltd și al EbMC Squared CiC, spune: „am făcut căutări în raportările Yellow Card folosind cuvinte cheie specifice patologiei, pentru a organiza datele în funcție de următoarele cinci categorii mari, relevante din punct de vedere clinic:
- Sângerare, coagulare și ischemie
- Reacții adverse legate de sistemul imunitar
- Dureri
- Reacții neurologice
- Reacții care includ pierderea vederii, a auzului, a vorbirii sau a mirosului
- Reacții adverse asupra sarcinii
Raportul continuă cu următoarele afirmații: „Suntem conștienți de limitările datelor de farmacovigilență și înțelegem că informațiile privind reacțiile adverse la medicamente raportate nu trebuie interpretate ca însemnând că medicamentul în cauză provoacă în general efectul observat sau că nu este sigur pentru utilizare. Transmitem acest raport preliminar din cauza necesității urgente de a comunica informații care ar trebui să ducă la încetarea derulării campaniei de vaccinare până la efectuarea unei investigații complete. Conform studiului recent al lui Seneff și Nigh, printre potențialele patologii acute și pe termen lung se numără:
- Amorsarea patogenă, boala inflamatorie multisistemică și autoimunitatea
- Reacții alergice și anafilaxie
- Îmbunătățirea dependentă de anticorpi
- Activarea infecțiilor virale latente
- Neurodegenerarea și bolile prionice
- Apariția unor noi variante ale SARSCoV2
- Integrarea genei proteinei spike în ADN-ul uman
„Este evident acum că aceste produse, în fluxul sanguin, sunt toxice pentru oameni. Este necesară oprirea imediată a programului de vaccinare, până când se va efectua o analiză completă și independentă privind siguranța, pentru a se investiga întreaga amploare a riscurilor, care, conform datelor din Sistemul Yellow Card al Regatului Unit, includ tromboembolism, boli inflamatorii multisistemice, imunodepresie, autoimunitate și anafilaxie, precum și îmbunătățirea dependentă de anticorpi (ADE).”
Raportul concluzionează: „MHRA deține acum dovezi mai mult decât suficiente, prin sistemul Yellow Card, pentru a declara că vaccinurile COVID-19 nu sunt sigure pentru utilizarea la om. Ar trebui să se pregătească intensificarea eforturilor umanitare pentru a-i ajuta pe cei afectați de vaccinurile COVID-19 și pentru a anticipa și ameliora efectele pe termen mediu și lung. Întrucât mecanismul de producere a vătămărilor provocate de vaccinuri pare a fi similar cu cel al COVID-19, aceste demers presupune colaborarea cu numeroși medici și oameni de știință din toată lumea cu experiență în tratarea cu succes a COVID-19.”
„MHRA trebuie să răspundă la cel puțin 3 întrebări urgente:
1. Câte persoane au murit în termen de 28 de zile de la vaccinare?
2. Câte persoane au fost spitalizate în termen de 28 de zile de la vaccinare?
3. Câte persoane au rămas invalide în urma vaccinării?”
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

SRS: Nicușor Dan turnător la Securitate cu acte! Sorin Roșca Stănescu publică documentele. NOTE INFORMATIVE de POLIȚIE POLITICĂ

AVEM CONFIRMAREA: DECAPITAREA REGIMULUI CIOLACU-IOHANNIS-BOLOJAN prin anularea vizelor SUA este făcută de ADMINISTRAȚIA TRUMP ca PEDEAPSĂ pentru ANULAREA ALEGERII lui CĂLIN GEORGESCU - Înalt Oficial de la Casa Albă

NU e o lovitură pentru Trump! Primul Papă american la Vatican, Leon al XIV-lea, "e mai rău decât Francisc". "Va pune Biserica Catolică contra lui Trump"
Recomandările noastre

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

MARTORII LUI NICUȘOROS. Intelectualii lui Băsescu Petrov rup lesa pentru candidatul mînă-moartă, Nicușor Dan. Editoriale de Cornel Nistorescu

Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

AVEM CONFIRMAREA: DECAPITAREA REGIMULUI CIOLACU-IOHANNIS-BOLOJAN prin anularea vizelor SUA este făcută de ADMINISTRAȚIA TRUMP ca PEDEAPSĂ pentru ANULAREA ALEGERII lui CĂLIN GEORGESCU - Înalt Oficial de la Casa Albă
Secțiuni: Știri
Persoane: Tess Lawrie, Dr.
Locații: Marea Britanie SUA
Subiecte: reacție adversă vaccin vaccin COVID-19
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)