Maria Vasii, avocata lui Călin Georgescu: Guvernul mi-a cerut părerea cu privire la reluarea Turului 2

Maria Vasii, avocata lui Călin Georgescu, a făcut ieri seară o afirmație uimitoare în direct la Realitatea Plus. Aceasta susține că a fost abordată din partea Guvernului cu privire la condițiile legale în care s-ar putea relua turul 2 al alegerilor prezidențiale, în condițiile în care acestea au fost anulate de CCR:
„Astăzi din partea Guvernului oarecum mi s-a cerut părerea dacă este legal ca guvernul să emită o ordonanță de organizare a turului II în condițiile în care există deja hotărârea CCR prin care se anulează și turul I. Din moment ce au avut curajul să se adreseze chiar mie pentru a căuta o soluție juridică cum să emită o ordonanță de urgență pentru turul II, vă dați seama ce mesaje au fost primite din partea oficialilor care vin deja să investigheze pentru a găsi cât mai repede o soluție pentru a relua turul II. Deci există deja preocuparea, își dau seama că au greșit, caută soluții cum să remedieze această uzurpare grosolană a puterii. Evident că nu-mi permit să dau asemenea sfaturi. Cine a creat această situație trebuie să găsească soluții”, a afirmat aceasta, conform știripesurse.ro. VIDEO:
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Eveniment Politic Prima pagină Știri
Persoane: Călin Georgescu
Locații: București
Subiecte: Alegeri Anulate Turul 2
Organizații: Guvernul României
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (7)