Momente înfiorătoare la meciul dintre Manchester United și Norwich. Suedezul Lindelof a avut probleme respiratorii, la fel ca în cazul lui Aguero. ACTUALIZARE: Scene șocante și la Napoli, unde mijlocașul Zielinski a acuzat dureri în piept

UPDATE: Mijlocașul lui NAPOLI, Piotr Zielinski, a fost schimbat după doar 19 minute de joc împotriva lui Empoli, deoarece părea că se chinuie să respire, relatează The Sun.
O declarație publicată ulterior de Napoli a confirmat că Zielinski a avut unele dificultăți de respirație:
"Nu a fost un accident: "Zielinski a ieșit cu dificultăți respiratorii. Testele la care a fost supus au dat rezultate negative”, a confirmat clubul.
Piotr Zielinski(Napoli midfielder)…taken off after 19 minutes against Empoli…”he had a pain in his chest,he was afraid " 12/12/2021 pic.twitter.com/a5R8WXGm24
— Nicole Elisei (@EliseiNicole) December 13, 2021
David de Gea a recunoscut că a avut flashback-uri ale prăbușirii lui Christian Eriksen la Euro, după ce l-a văzut pe colegul său de la Manchester United, Victor Lindelof, suferind dificultăți de respirație în timpul meciului cu Norwich , disputat sâmbătă, transmite Daily Mail.
„I-am văzut deja pe Eriksen, Aguero, așa că este dificil să-ți vezi jucătorul pățind astfel. A fost mai bine că l-au schimbat. Sper că și-a revenit. Jocul, fotbalul nu contează. E vorba de viață, să fie în siguranță”, a spus De Gea.
"Avea o afecțiune, se chinuia să respire. Simțea dureri în piept, dar au făcut toate testele și totul pare să fie în regulă”, a declarat antrenorul lui United.
Fundașul lui United, Victor Lindelof, a fost scos din teren la jumătatea meciului cu Norwich când a acuzat dureri în piept.
Lindelof părea să aibă un disconfort și, după câteva minute de ajutor medical, a fost dus la vestiare, unde a fost supus unor teste.
VIDEO:
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Externe Prima pagină Sport Știri
Persoane: Cristiano Ronaldo Sergio Aguero
Subiecte: efecte adverse Fotbal
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)