ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Ședința comună secretă a Camerei Deputaților și Senatului consacrată evoluțiilor recente și situației din Statul Israel se va desfășura, marți, de la ora 15,00, transmite Agerpres.

Ședința a fost propusă de deputatul Silviu Vexler și aprobată de Birourile permanente reunite ale celor două Camere ale Parlamentului.

În cadrul ședinței va fi vizionat un film al Israel Defence Forces (IDF), despre care deputatul Silviu Vexler a atras atenția că prezintă imagini sensibile.

Reuniunea se va desfășura în sala de ședințe a Camerei Deputaților, urmând să participe parlamentari, invitați aprobați de Birourile permanente reunite și personalul celor două Secretariate Generale care asigură asistența de specialitate și asistența tehnică pentru desfășurarea acestei ședințe.

Presa nu are acces în sală.

Președintele de ședință le va atrage atenția participanților că este interzisă fotografierea, înregistrarea audio-video sau transmiterea live a ședinței de pe dispozitivele proprii.

Stenograma ședinței secrete comune nu se publică în Monitorul Oficial al României.