O nouă moarte subită șochează presa din România! Directoarea ziarului Ceahlăul s-a stins în urma unui infarct la doar 46 de ani. Parchetul General ar trebui să se autosesizeze
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Ana Maria Rebegia, jurnalista care a condus ziarul Ceahlăul, din Piatra Neamț, a murit la 46 de ani. Familia și colegii acesteia au fost șocați de veste. Regretata ziaristă s-a stins în urma unui infarct miocardic, informează Evenimentul Zilei. Inițial, colegii ei de la Ceahlăul au scris că a murit subit din cauza unui AVC. Jurnalista nu avea rezerve în a-și arăta susținerea în redacție față de vaccinarea cu seruri experimentale Covid. Parchetul General ar trebui să se autosesizeze și să afle întâi statutul de vaccinare al celor mai flagrante cazuri de acest gen. Dacă depășesc un procent rezonabil ar trebui să deschidă o acțiune din oficiu pentru crimă împotriva producătorilor și promovatorilor din România ai injecțiilor și sloganului „sigur și eficient”.
Fosta directoare a ziarului a încetat din viață în urma unui infarct miocardic. Apropiații susțin că Ana Maria Rebegia nu a manifestat vreun simptom și nu ar fi știut că se confruntă cu probleme cardiace.
„Inima ei, care nici noaptea nu cunoștea odihna (apropiații știu
asta) a cedat fără ca înainte să manifeste vreun simptom vizibil, care
s-o fi pus în alertă.”, au scris și ziariștii de la Viața Nemțeană.
Vestea morții sale I-a șocat pe toți cei care au cunoscut-o prin prisma meseriei.
Îndurerați de această pierdere, foștii colegi i-au adus un ultim omagiu.
"Există refuzul de a crede că la 46 de ani un om atât de activ și de inimos, poate pleca atât de fulgerător”, se arată într-unul dintre mesaje.
Omagiu din partea colegilor
Ziariștii din presa locală spun că Ana Maria Rebegia era extrem de muncitoare și dedicată meseriei. De altfel, de ani buni, aceasta conducea departamentul de Publicitate al cotidianului din Piatra Neamț. Mai mult, colegii susțin că regretata jurnalistă a reușit să mențină cotidianul, căutând constant contracte de publicitate.
„Ana era de ani de zile într-o luptă contra cronometru în a ține pe piață ziarul Ceahlăul, zi și noapte preocupată de cum să nu abdice. Nici nu mi-o amintesc decât muncind, întrebându-se cum să rezolve problemele care se adunau și se tot adunau, toate pe umerii ei. Ieri (n.r. – vineri), când am văzut-o pentru ultima oară, își punea aceeași întrebare, ce să mai facă!!!. ‘Nu știu ce să mai fac, unde să mă mai duc!’. Acolo unde te-ai dus atât de repede, să-ți fie eternitatea lumină, Ană dragă!”, a scris una dintre colegele de breaslă ale acesteia.
Ana Maria Rebegia, regretată de foștii colegi
Înainte de a prelua cotidianul Ceahlăul, regretata jurnalistă a lucrat la Monitorul de Neamț. Foștii ei colegi spun că aceasta a reușit să își aducă aportul în dezvoltarea publicației.
„A fost, până azi, ca un căpitan de vas care în ciuda naufragiului evident nu părăsește puntea. În urma ei rămâne nu doar o familie îndoliată ci și numeroase amintiri despre un om în stare de multe sacrificii pentru a le fi un pic mai bine colegilor. Colegilor din presă.”, a fost mesajul unuia dintre foștii ei colegi.
![](https://www.activenews.ro/documente/Ana Maria Rebegia.jpg)
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Eveniment Prima pagină Social Știri
Persoane: Ana Maria Rebegia
Locații: județul Neamț
Subiecte: infarct moarte subită
Organizații: ISU Neamț
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (7)