PSD era să cadă din lac în drogat. Marcel Ciolacu: Negoiță să stea pe sectorul lui
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a declarat vineri că în urma discuției cu liderul PNL Nicolae Ciucă au convenit că primarul sectorului 3, Robert Negoiță, care s-a oferit să candideze la Capitală dacă se retrage Cătălin Cîrstoiu, va fi susținut în continuare doar pentru primăria de sector, transmite Știripesurse.
Amintim în context că analiza comportamentului primarului sectorului 3 într-o apariție publică l-a făcut pe liderul organizației Starea de Libertate, Pompiliu Diplan, să-l întrebe direct în față dacă e puțin „fumat”. VIDEO:
Primarul Negoiță de la Sectorul 3 explica puțin ”fumat” că sistemul de
recunoaștere facială din școli nu este pentru identificare biometrică.
Astăzi se extinde în întreaga țară. LEGITIMĂ APĂRARE face o chemare
pentru 15 Mai în Piața Victoriei
„Eu acum am vorbit la telefon cu dl Nicolae Ciucă înainte de această conferință de presă. Dl Robert Negoiță e candidatul comun al alianței pentru Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne. Dl Negoiță a avut discuție și cu mine, pe urmă și cu dl Ciucă, lucrurile nu s-au făcut pe ascuns. Există o comunicare foarte bună între mine și dl Ciucă”, a declarat Ciolacu.
„Eu mă bucur mult că dl Negoiță a văzut un eventual impas și s-a oferit să fie candidatul comun. Considerăm și eu și dl Ciucă că dl Negoiță este un candidat foarte bun la sectorul 3”, a adăugat liderul PSD.
Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a declarat joi că va accepta să fie candidatul la Primăria Capitalei din partea coaliției PSD-PNL dacă "partidul o va cere", în cazul în care medicul Cătălin Cîrstoiu își va retrage candidatura.
„Bucureștiul este capitala țării, în ultimii 4 ani Bucureștiul a suferit foarte mult de subdezvoltare și cred că noi trebuie să dăm dovadă de o mare responsabilitate și trebuie să ne luptăm cu toate forțele pentru București. În consecință, da, chiar dacă până acum am refuzat categoric, atâta vreme cât partidul o va cere și decizia va fi luată, eu nu mai refuz", a afirmat Negoiță.
Robert Negoiță a mai spus că au fost prezentate "niște analize care nu arătau foarte favorabil" în ce îl privește pe Cătălin Cîrstoiu, motiv pentru care "au fost aceste întâlniri nenumărate și lungi, complicate" în ideea de a găsi soluția pentru "această problemă".
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Dezvăluiri Eveniment Politic Prima pagină Știri
Persoane: Cătălin Cîrstoiu Marcel Ciolacu Robert Negoiță
Locații: București
Subiecte: Alegeri 2024
Organizații: Primăria Capitalei
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)