Patria Prima - plângere penală împotriva lui Andrei Caramitru pentru incitare la ură și crimă prin promovarea Listei Neagre cu persoane care trebuie ”eliminate” de ”Legiunea Getica”, între care se află și PREȘEDINTELE SUA, DONALD TRUMP
Patria Prima anunță că va depune, prin președintele asociației, o nouă plângere împotriva ordonanței de clasare a plângerii depuse anul trecut împotriva lui Andrei Caramitru pentru postarea în care promova lista neagră făcută de Legiunea/Getica — „Coloana #5”, în care se află și președintele SUA, Donald Trump.
După cum precizează într-o postare, Patria Prima cere refacerea analizei și avertizează că, dacă va fi refuzată din nou de către procurori, va depune o nouă plângere pentru că libertatea de exprimare nu înseamnă dreptul de a transforma oameni care susțin interesele Romaniei în țintele ”unui fost pușcăriaș care face propagandă ucraineană, finanțat de șomerul userist Radu Hossu”.
Redăm mai jos mesajul integral transmis de Asociația Patria Prima:

„După cum am spus deja, Patria Prima a depus anul trecut plângere împotriva lui Andrei Caramitru pentru postarea în care a promovat lista neagră făcută de psihopatul de la Legiunea/Getica — „Coloana #5”. Atasata postarii.
Pe scurt: o grupare cu profil paramilitar, care se prezintă drept structură de luptă în Ucraina și recrutează români de pe propriul site, face o listă cu „ținte” din societatea românească și internațională. Vine Caramitru, o distribuie, o legitimează și spune că „probabil o știe și Azov și serviciile ucrainene + occidentale”. Adica, poate ii impusca cineva.
Patria Prima a reclamat asta ca instigare, intimidare și continuare publică a urii împotriva oamenilor puși pe lista aia.
Parchetul Sectorului 1 a clasat cazul. Adică l-a închis. A decis că nu e penal. Cand un userist indeamna la violenta, e "libertate de opinie". Daca era suveranist il legau instant. Nu se autosesizeaza ca niste dementi inarmati ameninta romani, aia e ok pentru ei. Va dati seama cat de incompetenti sunt? Sau corupti?
În ordonanță scrie chiar că IGPR a constatat că mesajele lui Caramitru aveau „caracter ostil” față de anumite persoane sau grupuri de persoane. Dar Parchetul a citit asta și a zis: libertate de exprimare, domnule. Discurs care deranjează, șochează, irită.
Splendid.
Deci o grupare care se joacă de-a armata face liste negre cu cetățeni români, un influencer politic le dă mai departe la zeci mii de oameni, le leagă de nazistii Azov și servicii, iar Parchetul zice că e ok, doar niște vorbe mai colorate pe Facebook. Circulati, nimic de vazut aici.
Si au amestecat sesizarile de la George Simion si altii cu cea de la Patria Prima si au rezolvat tot la gramada, ca munca e pentru tractoare, nu pentru procurori.

Astazi, Patria Prima va depune, prin președintele asociației, plângere împotriva ordonanței de clasare. Cerem refacerea analizei. Si daca o refuza iar si procurorul sef o respinge vom depune iar plangere va ajunge la un judecator.
Pentru că libertatea de exprimare nu înseamnă dreptul de a transforma oameni care sustin interesele Romaniei în țintele unui fost puscarias psihopat care face propaganda ucrainiana, finantat de somerul userist Radu Hossu.
Daca facea un suveranist asta, era de jumatate de an in puscarie, nejudecat inca. Asta nu este Patria Prima versus Getica, este Romania Suveranista versus Sistem.
Multumim celor care ne sprijina, vom continua, pentru ca schimbarea nu se face doar injurand pe Facebook. Se face legal, cu anchete, descoperiri, plangeri, ignorarea intimidarilor, si mers mai departe.”, conchide Asociația Patria Prima.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Întrebare de 10 puncte pentru organizatorii UNTOLD, Emil Boc, Bogdan Buta și ”organele statului”: Voi cum vă foooteți melodic la Cluj? - VIDEO
L-au șters de pe NEWSWEEK și a ajuns la un site cu 1.5 MILIARDE de vizualizări. BTI: Se complică treaba: articolul dispărut despre Călin Georgescu, preluat integral de un gigant american al netului
Demența dictaturii Big Farma în România: Nu ai voie să vorbești despre stilul de viață sănătos că te ia poliția! Conferința terapeutei Barbarei O’Neill, boicotată de Ministerul Sănătății, agenți ai poliției și DSP
Se zgălțâie fotoliul lui Nicușor Dan: Revista americană NEWSWEEK cere ca SUA să apere democrația din România și pe Călin Georgescu
Valerian Stan, predicție incendiară despre dosarul lui Călin Georgescu: ”Sub Savonea, ÎCCJ nu îl va condamna NICIODATĂ!”
Cătălin Avramescu, psihopat cu acte în regulă! ActiveNews publică declarația completă a mamei copiilor abuzați: ”Penetrare anală reciprocă între copii și manipularea organelor genitale”! Perversiuni sexuale, presiuni psihologice și comportament deviant
Recomandările noastre
Editorialul integral din Newsweek: SUA ar trebui să apere democrația – și pe Calin Georgescu – în România. Politica Americii este de a proteja dreptul poporului român nu pe cel al statului paralel de la București
INTERVIU cu Generalul Radu Theodoru de la împlinirea a 100 de ani de la eliberarea Ungariei de hoardele maghiare bolșevice: „Victoria de la Budapesta a fost victoria aristocrației țărănești împotriva asupritorilor austro-ungari”. FOTO și VIDEO
4 August 1919: Ziua cuceririi Budapestei de către Armata Română. Medalia unui ION care a ajutat la urcarea Tricolorului României și a Opincii pe Parlamentul ungar. Ioan Aurel Pop: Béla Kun plănuia să unească Ungaria cu Rusia Sovietică. FOTO-GALERIE/VIDEO
3 AUGUST 1919. ZIUA DE GRAȚIE CÂND ROMÂNII AU CĂLCAT BUDAPESTA. Mărturiile sergentului oltean care a pus Opinca pe Parlamentul Ungariei și ale eliberatorilor români: Ocuparea Budapestei înseamnă stăpânirea cheii de boltă a imperialismului maghiaro-german
Secțiuni: Politic Prima pagină Știri
Persoane: Andrei Caramitru Donald Trump Radu Hossu
Subiecte: gunoaie securiste progresism
Organizații: Ambasada SUA la Bucureşti Getica Patria Prima SIE SRI
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)