Protest azi contra camerelor biometrice cu recunoaștere facială în școli. La ora 9 la Școala 80 și Primăria Sectorului 3 de pe Calea Dudești, împotriva sistemul tip China comunistă și Rusia putinistă, de înregimentare electronică a copiilor. ACTUALIZARE:
Activistul civic Luis Bratu de la Legitimă Apărare cheamă românii din București interesați să-și apere copiii de agresiunea înregimentării biometrice la un protest public, aprobat, pentru a se demonta planurile Primăriei Sector 3 conduse de Robert Negoiță.
ACTUALIZARE: TRANSMISIA ÎN DIRECT de la ședința de vot a Consiliului Sectorului 3 (în bază) și transmisie de la fața locului mai sus. S-A VOTAT!
Iată mesajul său: „Nu lăsați să se creeze precedentul! Părinți, nu fiți lași!
Scanarea și recunoașterea facială nu are nici o legătură cu protejarea copiilor în școli.
Lipsa măștii de pe fețele copiilor nu are nici o legătură cu protejarea copiilor în școli.
Măsurarea temperaturii nu are nici o legătură cu protejarea copiilor în școli.
Joi, 15 Iunie, ora 9.00, ne vedem la școala nr. 80, din Calea Dudești nr 191, de unde vom pleca spre primăria sectorului 3.
Detalii proiect hotărâre: https://www.primarie3.ro/images/uploads/consiliu_local/Punctul_10_din_15.06.2023.pdf
Grup pentru organizarea acțiunilor viitoare, în vederea stopării acestui proiect: https://www.facebook.com/groups/1307699390160284.”
Planurile lui Negoiță costă contribuabilii Sectorului 3 suma de 3.299.110 lei și 98 de bani cu TVA, adică 719,356.11 dolari, respectiv 665,693.61 Euro.
Lucrările sunt realizate de două firme tip căpușă ale Primăriei Sector 3, înființate chiar de Negoiță.
Un SRL, cel care introduce turnicheții și camerele biometrice se numește „Internet și Tehnologie Sector 3” și este condus de o anume Grosu Cristinela, fostă ofițer ANI, care primește un salariu anul de numai 122.104 Lei, respectiv 26,624.22 Euro, ceea ce înseamnă că are doar 2218 Euro pe lună, adică 10,992.19 Lei.
Soțul ei este un tânăr pensionar din MAI, Grosu Mihai – Bogdan, cu o pensie de doar 73.000 Lei pe an, respectiv numai 6083 Lei pe lună. Dar aceasta nu-l împiedică să facă parte din Consiliul de Administrație al unei alte firme-păduche a Sectorului 3, Algorithm Residential S 3, care se ocupă cu proiecte de construcție și amenajări clădiri.
Cu alte cuvinte, unul amenajează, altul dotează. Și cu toate că ambii au trecut pe la ANI, nu li se pare că ar exista vreo incompatibilitate să facă parte amândoi din două firme ale Sectorului 3 care se servesc una pe alta.
Sistemele instalate sunt asemănătoare celor din China comunistă sau Rusia putinistă: Noua Era Biometrică se lansează în Rusia. Metroul din Moscova înregistrează plata prin recunoaștere facială
Nu uitați: Protest, ora 9, Calea Dudești! Document:
VIDEO SECTOR 3ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Civice Educație Eveniment Prima pagină Știri
Persoane: Luis Bratu Robert Negoiță
Locații: Sector 3
Subiecte: Biometrie lagar de concentrare biometric protest Recunoaștere facială sisteme de recunoaștere facială tehnologia de recunoaștere facială
Organizații: Legitimă Apărare Primăria sectorului 3
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (3)