S-au sucit! Copiii și tinerii nu trebuie vaccinați anti-Covid

Reprezentanții OMS susțin acum că nu ar mai fi nevoie de vaccinarea copiilor și adolescenților sănătoși, după ce a făcut presiuni agresive pentru injectarea acestora. Medicii pediatri spun că vaccinarea copiilor a fost o crimă, care a avut drept consecință o creștere enormă a mortalității în rândul acestpra, precum și o explozie a cazurilor de boli incurabile.
În România, numărul dozelor de vaccin pediatric anti-Covid administrat s-a oprit, de la sfârșitul lunii octombrie 2022, la 19.069. Astfel, 10.089 de copii au primit o doză, iar, dintre aceștia, 8.930 au fost injectați cu a doua doză și doar 50 cu a treia doză. Campania de vaccinare a copiilor nu a încetat în țara noastră, însă părinții au înțeles, în cele din urmă, că trebuie să-i protejeze. Acum OMS spune că nu mai este nevoie de vaccinarea copiilor și adolescenților sănătoși, susținând că aceștia nu mai sunt în pericol. Dar când au fost, vreun moment, în pericol, atâta vreme cât formele grave și mortalitatea cauzată de Covid erau în procente insignifiante la nivel mondial în rândul acestora, și doar în cazurile celor cu comorbidități grave? Reprezentanții OMS au susținut că prima doză și rapelul sunt sigure și eficiente pentru copii și adolescenți, recunoscând, totodată, că ei au avut de obicei și reacții mai puțin severe la Covid decât adulții. Însă niciun cuvânt despre reacțiile adverse la vaccinul anti-Covid. Medicii pediatri arată că vaccinarea anti-Covid a copiilor a fost o adevărată crimă. ”OMS este dincolo de orice credibilitate. Vaccinarea anti-Covid a copiilor a însemnat o creștere a mortalității acestora în Europa de 17 ori și astea sunt date oficiale. A însemnat, totodată, o creștere explozivă a sindromului multiinflamator sistemic, față de 2020, când abia au găsit în 80 de spitale câțiva copii cu acest sindrom. Plus miocardite și pericardite la copii, ca să nu mai vorbim de creșteri majore ale cazurilor de aplazie medulară, cu decese la o lună de zile de la diagnosticare”, ne-a declarat medicul pediatru Damian Baciu.
Mortalitatea infantilă, în creștere
Numărul deceselor în rândul nou-născuților din mame vaccinate anti-Covid este în creștere, semnalează dr. Damian Baciu. ”Cu o evoluție normală în timpul sarcinii, acești copii au decedat în primele două zile de la naștere. Încă din primul moment de la naștere, acești copii erau deja în insuficiență respiratorie. Vom vedea, când se vor publica datele, o creștere a mortalității infantile în țara noastră. Din nefericire, se recomandă în continuare vaccinul anti-Covid pentru femeile gravide”, ne-a precizat dr. Damian Baciu. Guvernul a invocat, în îndemnul adresat femeilor gravide de a se vaccina anti-Covid, o declarație a directorului Institutului Național de Alergii și Boli Infecțioase, controversatul dr. Anthony Fauci, care a precizat că „lucrurile arată foarte bine pentru asocierea dintre vaccinare și protejarea gravidelor de rezultatele adverse pentru ele și fătul lor.
Creștere explozivă
Potrivit Institutului Johns Hopkins, care este pe primul loc în lume la cercetarea clinică, în Marea Britanie rata de deces la cei 12 milioane de copii era, în cazul infectării cu virusul Covid-19, de 0,002, ne mai spune dr. Damian Baciu. ”Ceea ce s-a întâmplat după introducerea injectării este o catastrofă. Statistica arată un efect advers grav la 800-870 de vaccinați anti-Covid”, a afirmat dr. Damian Baciu. Cazurile de Creutzfeld-Jacob, o boală care afectează sistemul nervos central cu simptome care includ probleme de coordonare și echilibru, tremurături și mișcări necontrolate convulsive, au înregistrat o creștere explozivă. În Franța, de exemplu, care înregistrase în 18 ani un total de 28 de cazuri, după introducerea vaccinării anti-Covid, într-un an s-au raportat 26 de cazuri. ”A fost o diferență între cei diagnosticați anterior cu această boală și cei care au fost diagnosticați după ce s-a început injectarea. La cazurile vechi, de la punerea diagnosticului până la deces treceau ani de zile, la cele recente, însă, media de viață a fost de două-trei luni”, a punctat dr. Damian Baciu.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Opinii Prima pagină Știri
Persoane: Damian Baciu
Subiecte: vaccinarea copiilor
Organizații: OMS
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)