ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Datele unui sondaj realizat de Verifield arată faptul că marea finală prezidențială se va da între suveranistul George Simion și suveranistul vopsit Victor Ponta.

Conform sondajului Verifield, George Simion (AUR) va câștiga primul tur cu un scor de 35%. Pe locul secund s-ar clasa Victor Ponta cu 21,1%.
 
 
Pe locul 3 s-ar clasa Nicușor Dan cu 20,8%, în timp ce Crin Antonescu ar obține doar 16,4% și s-ar clasa pe locul 4.

Elena Lasconi, candidat care la alegerile trecute a ajuns în turul II, ar obține doar 4,3%.

Conform aceluiași sondaj, dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare, AUR ar obține 31,7%. Scorul lui George Simion ne arată că acesta ar fi, la acest moment, peste partid.

Pe locul doi la alegerile parlamentare s-ar clasa PSD cu 21,2%, în timp ce PNL ar obține 15%.  USR s-ar clasa pe locul 4 cu 12,9%.

În Parlament ar mai intra POT cu 7% și UDMR cu 5%.