Transgender ajuns secretar adjunct al Sănătății în SUA, învestit ca amiral cu 4 stele
Secretarul adjunct al Sănătății din Statele Unite ale Americii a fost învestit ca primul ofițer transgender cu patru stele din istoria țării, informează BBC.
Dr. Rachel Levine, în vârstă de 63 de ani, este acum amiral al Corpului Comandat al Serviciului de Sănătate Publică al SUA.
Acesta a descris evenimentul ca fiind „memorabil” și „istoric” în timpul discursului de depunere a jurământului de marți, încheind astfel:
„Fie ca această numire de astăzi să fie prima din multe altele care vor urma, pe măsură ce creăm un viitor divers și mai incluziv!”.
Corpul Comandat al Serviciului de Sănătate Publică al SUA numără aproximativ 6.000 de ofițeri în uniformă și are sarcina de a răspunde la crize sanitare precum pandemia de coronavirus și dezastrele naturale.
Secretarul pentru sănătate, Xavier Becerra, a descris numirea lui Levine în acest post ca fiind „un pas uriaș al națiunii spre egalitate”.
La bază medic pediatru, Levine a mai deținut funcția de responsabil al Sănătății în statul Pennsylvania și de secretar de stat pentru sănătate, ocupându-se de probleme precum răspunsul la dependența masivă de opioide.
În luna martie, Dr. Levine a fost confirmat în funcția de secretar adjunct al Sănătății din SUA printr-un vot de 52-48 în Senat.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Soluția Casei Regale pentru unirea imediată a Basarabiei cu România
S-AU AUTO-DECONSPIRAT! Rețeaua Soros/USAID din România își scoate capetele din toate găurile contra CSM și a Justiției Române - LISTA LOR AICI
URAGAN ÎN JUSTIȚIE! 3.580 de judecători se ridică împotriva caracatiței globaliste. Decizia istorică a CSM care a identificat rețeaua de ONG-uri securiste și publicații sorosiste. Lista din SUA merge la Bruxelles: Funky Citizens, Declic și Expert Forum
Florin Iordănoaia, fost ofițer de Marină Militară și profesor de navigație, acuză: Drona nu putea ajunge acolo unde a explodat fără să fie dirijată! Apropo de ”radarele noastre nu pot să vadă obiecte atît de mici”: Ce vorbești, domnule? Cine te-a mințit?
Scene din triburile de canibali pe străzile din Belfast: Un migrant sudanez a vrut să decapiteze un irlandez cu cuțitul. ATENȚIE - IMAGINI CUTREMURĂTOARE
Eugen Sechila și Pledoaria sa pentru Sfânta Cruce - Exclusiv ActiveNews: Lupta unui patriot pentru Adevăr și Frumos - Mărturisire și Fotografii
Recomandările noastre
16 iunie: 13 ani de la trecerea la Domnul a sfântului Părinte Justin Pârvu de la Mănăstirea Petru Vodă. ”Vor veni vremuri în care numai cei ce vor simți harul lui Dumnezeu vor putea distinge binele de rău. Cu mintea omenească va fi cu neputință de ales”
Mărturia medicului care a primit creierul lui Eminescu: Mutilarea și profanarea moaștelor acestui martir nu a fost românească. Prof. Constantin Barbu: Eminescu a fost ucis pentru Transilvania și credința ortodoxă. DOCUMENTE: Interogatoriul și Autopsia
MINERIADA A PORNIT DIN PRESĂ: "Îndemn venit din cavernă". Ce scriau CTP, Andrei Pleșu, Corina Drăgotescu, Sergiu Andon, Lelia Munteanu și Darie Novăceanu despre Piața Universității în ziarul Adevărul din 13-15 iunie 1990
AU VRUT SĂ-I TAIE CAPUL! Crimele din 13-15 Iunie 1990 povestite de martorii lor. Fenomenul Piața Universității și Mineriada expuse de ActiveNews. ISTORII REALE, GALERIE FOTO, FILMĂRI, DOCUMENTE ale ARMATEI și RECHIZITORIUL
Secțiuni: Externe Prima pagină Știri
Persoane: Richard Levine Xavier Becerra
Locații: SUA
Subiecte: propaganda pentru homosexualitate
Organizații: Senatul SUA
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (5)