Valentin Boeru: Valul IV. Altă cacealma
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Iar ni se arată pisica, de parcă n-am fi fost cuminți. Am făcut tot ce ne-au cerut, chiar dacă nu ne-a convenit. De la masca ce nu ne apăra de nimic și până la 14 stări de alertă, plus două de urgență, am trecut prin toate. N-am iertat niciuna. Scuze, am greșit. Una nu ne-a iertat.
Ne-am vaccinat atât cât s-a putut. Mai mult de unde? Gheorghiță, Cîțu și ciracii lor nu vor să înțeleagă că mai mult nu se poate. Este exact numărul celor care vor vacanțe în străinătate, vor concerte sau vor în tribune la meciurile de fotbal. Plus o cantitate neglijabilă care să dea confortabilitate statisticilor. Vaccinarea nu este obligatorie. Vor avea însă grijă să o transforme în măsură fără de care nu mai putem ieși din case.
Ne-am trezit cu 120 de milioane de vaccinuri cumpărate. Asta înseamnă șase doze pe cap de locuitor, socotind că am fi 20 de milioane toți. Ce am achiziționat până acum e la un pas de a expira. Le vindem sau le aruncăm. De ce am cumpărat atât de mult? Arată ca și cum ar exista un plan de cumpărare, nu și de folosire. Cineva avea nevoie de banii aceștia iar noi, galantoni, am băgat mâna în buzunar și am plătit.
Vine valul IV? Cine a spus asta? Nu cumva tot cei care sufocă lumea cu vaccinuri pe care nu mai au pe unde le vinde? „Rata extrem de scăzută a infectărilor în România dovedește că populația și-a dezvoltat deja un răspuns imun complex, susțin medicii.
Aceștia arată că, în condițiile în care virusul va circula în următoarele luni ale sezonului cald, un val patru nu va exista și că, cel mai probabil, vor fi doar manifestări endemice, cu cazuri izolate, atunci când vremea se va răci”, scrie colega mea Claudia Marcu. De ce ar exagera? Nu sunt invenții jurnalistice, sunt cuvintele medicilor.
Vine valul IV, se aude la toate posturile tv. Vine valul IV, scrie presa dedulcită la sfânta șpagă guvernamentală. Nu cred o iotă. Va apărea, probabil, întors din condei prin rapoarte și statistici. Adică exact acolo unde muritorul de rând nu are acces.
Acolo unde morții se pun la păstrare pentru ziua de mâine și de unde vor fi scoși cu țârâita, pentru alte zile și alte vaccinuri. Odată urnită, șmecheria vaccinării nu mai poate fi oprită. Prea mulți bani în joc, prea multe interese. Și valurile vor fi pe măsură. Vor apărea atâtea câte trebuie să convingă poporul de naivi.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Persoane: Klaus Iohannis Raed Arafat
Locații: Palatul Cotroceni România
Subiecte: Stare de urgență
Organizații: Guvernul României Ministerul Sănătății PNL
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)