YouTube l-a cenzurat pe inventatorul ARNm pentru că discuta despre riscurile vaccinurilor create cu ajutorul lui: „Sunt de părere că oamenii au dreptul să decidă dacă acceptă sau nu vaccinurile”

În emisiunea "Tucker Carlson Tonight", de aseară, comentatorul Fox News, Tucker Carlson l-a intervievat pe Dr. Robert Malone, creatorul tehnologiei de vaccinare cu ARNm, cu privire la opinia sa că vaccinurile anticovid nu sunt sigure pentru anumite persoane și la modul în care YouTube l-a cenzurat pentru că a discutat despre siguranța vaccinurilor, anunță The Defender
YouTube a retras un episod al podcastului Dark Horse care conținea un interviu cu Malone, în ciuda faptului că Malone este probabil "cea mai calificată persoană de pe planetă" pentru a discuta despre riscurile vaccinurilor, a explicat Carlson. "El a ajutat la crearea tehnologiei ARNm folosită în vaccinurile COVID".
Malone i-a spus lui Carlson că este preocupat de siguranța vaccinurilor în cazul tinerilor care prezintă un risc de a se îmbolnăvi grav sau de a muri din cauza COVID.
Comentariul lui Malone a fost făcut după ce, săptămâna aceasta, la 24 de ore după ce Organizația Mondială a Sănătății (OMS) și-a actualizat ghidul privind cine ar trebui să primească vaccinul COVID - cu această declarație: "Copiii nu ar trebui să fie vaccinați pentru moment" - OMS a eliminat declarația. Ghidul revizuit spune acum că vaccinurile sunt "adecvate pentru utilizare" de către copii "cu vârsta de peste 12 ani".
Malone i-a spus lui Carlson:
"Una dintre preocupările mele o constituie faptul că guvernul nu este transparent cu noi. Sunt de părere că oamenii au dreptul să decidă dacă acceptă sau nu vaccinurile, mai ales că acestea sunt vaccinuri experimentale. Acesta este un drept fundamental care are de-a face cu etica cercetării clinice".
Știm că există riscuri, dar este greu să le evaluăm, deoarece guvernul nu captează datele "suficient de riguros", a spus Malone. "Nu avem informațiile de care avem nevoie pentru a lua o decizie rezonabilă".
Malone a spus că analiza riscurilor și beneficiilor nu a fost făcută.
"În mod normal, în acest stadiu, Comitetul consultativ privind practicile de imunizare al Centrelor pentru controlul și prevenirea bolilor ar fi efectuat aceste analize de risc-beneficiu", a spus Malone. "Acestea ar fi fost bazate pe date și pe știință. Nu sunt în acest moment".
Carlson a evidențiat, de asemenea, un studiu norvegian care leagă vaccinul Pfizer de decesele rezidenților din căminele de bătrâni.
Studiul a constatat că, din primele 100 de decese raportate la rezidenții din căminele de bătrâni care au primit vaccinul Pfizer, 10 au fost "probabil" datorate vaccinului. Alte 26 de decese au fost "posibil" cauzate de vaccin, au declarat autorii studiului.
Videoclipul poate fi urmărit AICI
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Știri
Persoane: Anthony Fauci Dr. Robert Malone Tucker Carlson
Locații: SUA
Subiecte: efecte adverse Vaccin coronavirus
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)