George Simion critică modalitatea de nominalizare a lui Adrian Veștea în poziția de premier: AUR rămâne alături de democrație și voința românilor. Soluția constituțională o reprezintă alegerile anticipate
Liderul AUR, George Simion, a comentat informațiile privind desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru. Acesta a criticat modul în care ar fi fost luată decizia și a acuzat ocolirea mecanismelor interne de partid, relatează Mediafax.