Subiecte: eliminarea lui Călin Georgescu

Mihai Tîrnoveanu: ”Tăcerea” lui Călin Georgescu îmi aduce aminte de mesajul lui Avram Iancu - ”Nu ne-am luptat pentru jucării!”

Oamenii care se întreabă de ce omul nu mai vorbește, așteptând cu infrigurare măcar un cuvânt din partea lui, înseamnă că nu prea au înțeles demonstrația și demnitatea lui. Înseamnă că nu au înțeles realitatea ultimilor luni și a istoriei în general: o dictatură nu se răstoarnă prin vot...sau, ca să fiu "corect politic", nu doar prin vot.

Colaj cu fotografii publice, preluate de pe Facebook

Soția Comisarului-șef Răzvan Marinică de la Inspectoratul General al Miliției Române, cel care i-a încălcat grobian drepturile lui Bogdan Peșchir, lucrează chiar la Antene, în trustul turnătorului ordinar al Securității Dan Voiculescu - VIDEO/FOTO

Internetul ne arată că soția comisarului-șef Marinică Răzvan, cel care a expus în mod cu totul ilegal presei pașaportul și figura influencerului pro-Georgescu Bogdan Peșchir, lucrează chiar în trustul turnătorului ordinar al Securității Dan Voiculescu - Intact.