Ungaria: "Europa suferă de Psihoza Războiului"

Ministrul de Externe de la Budapesta, Peter Szijjarto, a atacat Uniunea Europeană pentru belicismul său, deși un este o alianță de securitate.
În loc să caute căi pentru a încuraja pacea, acțiunile Uniuniii Europene servesc doar la extinderea războiului, adeclarat șeful diplomației maghiare după o reuniune a miniștrilor de Externe ai UE la Luxemburg.
„Totul este despre război, nimic despre pace. Bruxelles-ul este în continuare pro-război, după cum demonstrează faptul că va aloca 5 miliarde de euro pe an pentru achiziționarea de arme în următorii patru ani. Ceea ce mai arată și că (UE) se așteaptă ca războiul să continue.”
Și a punctat:
„În Europa occidentală, nimeni nu vorbește despre pace, Europa suferă de o psihoză a războiului.”
În condițiile în care o soluționare a conflictului nu poate veni de pe câmpul de luptă, alimentarea războiului este catastrofală, a mai spus Szijjarto.
„Transferarea producției de arme și a pregătirii pentru folosirea lor în Ucraina va târî UE într-un război direct. Acest lucru este total inacceptabil. La fel, și livrarea către Ucraina a unei cantități cât mai mari posibile de arme, deoarece UE nu este o organizație de securitate, iar justificarea aderării viitoare a unei țări pe criterii de securitate este complet inacceptabilă.”
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Visul umed al Europei e mai aproape ca oricând de a deveni realitate: Să se spele pe cap cu Războiul și cu Zelenski!

Adrian Onciu: Dansul păcii cu gust de capitulare. A sosit momentul ca Zelensky să-și facă bagajele și să-și ia concediu fără plată, pe termen nelimitat

Moscova: "Trupele de pace" din Ucraina riscă să declanșeze Al III-lea Război Mondial
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Prima pagină Știri Ucraina
Persoane: Peter Szijjarto
Subiecte: Războiul din Ucraina
Organizații: UE
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)