ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Lista finală a candidaților PSD la alegerile europarlamentare, votată de Comitetul Executiv Național al PSD, a fost făcută publică de către Liviu Dragnea, președintele formațiunii.
 
Pe primul loc se află Rovana Plumb, pe locul 2 se găsește jurnalista Carmen Avram de la Antena 3, pe următoarea poziție este Claudiu Manda, șeful Comisiei Parlamentare SRI, iar pe patru este preotul greco-catolic Chris Terheș. De asemenea, pe listă mai sunt și medicul Tudor Ciuhodaru sau Ministrul pentru Românii de Pretutindeni, Natalia Intotero.
 
Mutările par a fi un răspuns la faptul că PNL l-a pus pe lista sa pe jurnalistul Rareș Bogdan.
 
Iată lista:
 
 Rovana Plumb

Carmen Avram

Claudiu Manda

Chris Terheș

Dan Nica

Maria Grapini

Tudor Ciuhodaru

Dragoș Benea

Victor Negrescu

Andi Cristea

Natalia Intotero

Gabriela Zoană

Bianca Gavriliță

Emilian Pavel

Doina Pană 

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews