Activiștii LGBT vor să influențeze procesul de vot la Referendum ca observatori și delegați USR inclusiv în ziua votului. Legea interzice această practică
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Circa 100 de persoane au participa ieri la protestul anti-Referendum din Piața Victoriei, organizat de asociația homosexualilor MozaiQ (unde Q, de la Queer/Questioning, reprezintă persoanele care își caută genul, potrivit ideologiei LGBT). Cu toate acestea, toate televiziunile din România au relatat pe larg despre adunarea pestriță, cu live-uri generoase de la fața locului, interviuri și știri în jurnale. Ceea ce nu s-a întâmplat când reprezentanții a 3.000.000 de semnatari pro-Referendum au susținut o conferință de presă.
Prodocens Media remarcă faptul că activistul gay Vlad-Levente Viski a recomandat participanților că weekendul următor fie că vor fi observatori, fie că vor fi delegați trebuie să vorbească și să convingă cât mai mulți oameni că boicotul este singură soluție. De altfel, s-a observat campania intensă a USR și a organizațiilor sorosiste pentru a impune "observatori" la Referendum. Dar un observator sau un delegat nu are dreptul să influențeze pe cineva într-un sens sau altul mai ales că rolul de observator și cea de delegat implică activităṭi în sau în preajma secției de vot iar legea este foarte clară. Art. 385 Noul Cod Penal - Împiedicarea exercitării drepturilor electorale. (1) Împiedicarea, prin orice mijloace, a liberului exercițiu al dreptului de a alege sau de a fi ales se pedepsește cu închisoarea de la 6 luni la 3 ani.
,
Revenind la manifestarea de ieri, un observator atent al fenomenului anti-normalitate, Anghel Buturuga, remarcă la obiect: „Ce ne arata protestul "boicot". La protestul #boicot din Piata Victoriei au participat undeva la 100 de persoane. Probabil foarte putine dintre ele erau chiar LGBT, majoritatea fiind burghezie iliberalo-progresista. Ce ne spune acest lucru? Ca cei care au practici sexuale gay sunt fie extrem de putini, fie extrem de neinteresati de referendum. Fie amandoua. Daca ar fi multi, s-ar aduna pentru a da un mesaj. Daca ar fi interesati, daca s-ar simti lezati, atunci s-ar manifesta ca cineva caruia ii sunt restranse drepturile. La cata propaganda s-a facut ca se incalca nu stiu ce drepturi ale omului, atunci te-ai fi asteptat sa vezi oamenii buluc sa-si apere clamatele drepturi. Exista o patura de activisti profesionisti care isi castiga existenta numai din agitarea noului progresism LGBT. Toata campania anti-referendum are legatura cu interesele si conceptiile acestei paturi de activisti si cu agenda finantatorilor lor, nu cu persoanele concrete, reale LGBT". Doi dintre acești agitatori profesioniști, profitori ai activismului LGBT si al altor minorități, Mircea Toma și Florin Buhuceanu, s-au rățoit tot ieri la B1, pentru a-și justifica existența lor și a conturilor Accept și ActiveWatch.
În contrast cu aceștia, Mihai Tîrnoveanu. președintele Asociației Calea Neamului, a postat mai multe fotografii de la manifestații ale comunității anarhist-homosexuale, inclusiv cu minori aduși la paradele transexualilor de părinți iresponsabili, comentând mitingul fâsâit al infantililor de la MozaiQ:
„Sloganul lansat astăzi la mitingul LGBT împotriva Referendumului este: ,,Alertă antifascistă”! Este exact sloganul anilor '50 si '90, pe când comuniștii inventau fasciști peste tot. În același timp ei ne acuză că noi inventăm probleme care nu există, cum ar fi pericolul adopțiilor de copii de către "cuplurile" de homosexuali, legalizarea căsătoriilor între persoane de acelasi sex si îndoctrinarea prin manualele scolare a tinerei generatii cu ideologia LGBT. În viziunea lor așadar aceste realități sunt false, în schimb, ce să vezi, pericolul fascist este real, fascistii ăștia fiind peste tot, în parlament, guvern, pe stradă, oriunde te-ai întoarce dai peste ei de nu mai poți trăi liniștit de răul lor! Inventarea acestei etichete este tipică marxiștilor vechi si noi, vrând astfel să-și anuleze opoziția reală prin crearea uneia închipuite. Vezi Doamne, împotriva ideologiei lor nu pot fi decât fascistii, extremiștii, nu oamenii obișnuiți, marea masă a poporului român. Prin această manevră se urmărește victimizarea lor și legitimarea "luptei" pentru o cauză "nobilă". După această perdea de fum se ascunde adevărata lor ideologie de extremă stângă, antiromânească. Sub acest slogan, "Alertă antifascistă” a fost nimicită mare parte a generației naționale interbelice, sub acest slogan s-au făcut crime, arestări, au fost distruse viețile a milioane de români. Sub acest slogan se vrea astăzi întinarea unei Sfinte Taine, oprirea prezentării poporului român la un examen decisiv al Istorie: Referendumul din 6-7 octombrie ce defineste normalitatea, Viața Neamului Românesc: căsătoria între un bărbat si o femeie; un lucru atât de simplu, firesc, dar atât de greu înțeles de unii. DA, la Referendum!"
Într-adevăr, între cei 100 de oameni, între care sunt incluși jurnaliștii și ofițerii prezenți sub acoperire de gay, s-au aflat și reprezentanții unui nou partid de stânga, Demos, salutat de însuși editorialistul Dilema, teologul Teodor Baconschi, pentru că vine cu "oameni mai tineri, școliți - la SNSPA - , fără biografii de baroni". Singura misiune a Demos, până acum, pare să fie lupta cu Biserica și impunerea "drepturilor" homosexualilor. Paul Gabriel-Sandu, boicotangiu Demos, a ținut un discurs fierbinte pe tema comunismului cu față progresistă, în fața celor "700" de agitatori, trădați însă de propriile fotografii și filmări online ca fiind, cu indulgență, până într-o sută.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![](thumb-202x110-t?/articole/190820.jpg)
Andrei Nae, lector la Universitatea București, se îmbracă în fustă scurtă la facultate - NOI FOTOGRAFII
![](thumb-202x110-t?/articole/190775.jpg)
Cazul scandalos al homosexualului pedofil Kristof Lajos, care se pretindea “expert” în educație, prins în flagrant în timp ce viola un minor: Din cauza lui, Asistența socială luase copilul de la familie! Declarațiile mamei, care a sesizat Poliția
![](thumb-202x110-t?/articole/190782.jpg)
Dezvăluirile unui cercetător: Oamenii de știință din armata americană au pulverizat în secret asupra orașului St. Louis particule radioactive timp de ani de zile, pentru a testa o tehnologie de război chimic
![](thumb-202x110-t?/articole/190880.jpg)
EXPLOZIV: A apărut ȘI polițistul în fustiță, care sfidează normele! Se îmbracă în mini și rochițe la serviciu! "Omul s-a declarat femeie". E mai sexy decât prevede legea
![](thumb-202x110-t?/articole/190853.jpg)
Apelul Părintelui Gavrilă pentru Părintele Tănase și așezământul de la Valea Plopului
![](thumb-202x110-t?/articole/190799.jpg)
Homosexualul pedofil Lajos Krisstof, cunoscut ca “antrenorul de genii”, și-a recunoscut faptele - Explicația halucinantă dată anchetatorilor
Recomandările noastre
Secțiuni: Social
Locații: București
Subiecte: Activism LGBT Referendum pentru familie Revizuirea Constituției pentru protejarea familiei
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)