Tupeu maxim al evazionistului Adrian Sârbu: le plânge de milă elevilor de la sate
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Inventatorul "știrilor de la ora 5", cel care a adus în casele românilor crimele, violurile, homosexualitatea sau maneliștii este foarte activ pe Facebook de câteva zile.
Cea mai recentă postare este legată despre lipsa toaletelor din școlile din satele românești. Fostul șef al Pro TV face o paralelă cu gestul Guvernul de a cumpăra cu 11 milioane de euro "Cumințenia Pământului", dar uită să amintească de scutirea de taxe în valoare de câteva miliarde de lei decisă de guvernul condus de Adrian Năstase. Adrian Sârbu uită și de prejudiciul de aproape 14 milioane de euro cauzat bugetului statului de firmele din grupul Mediafax.
"De câteva ori pe zi, trei sute de mii de cumințenii ale pământului se duc în fundul curților miilor de școli fără toalete din țărișoara noastră și se așază pe vine. Cu o treabă. Toamnă, iarnă, vânt, ploaie. Frig. Mai devreme sau mai târziu vor avea un singur dor: să plece!", spune Adrian Sârbu pe Facebook.
Adrian Sârbu își încheie postarea cu un calcul: "Până una-alta, puțină aritmetică: un grup sanitar, mobil sau construit, costă două mii de euro, înmulțit cu cinci mii de școli fără toalete face zece milioane".
Oare câte toalete se puteau cumpăra pentru copiii de la sate din acești bani, domnule Adrian Sârbu?
Adrian Sârbu este acuzat de evaziune fiscală, instigare la evaziune fiscală, instigare la delapidare și spălare de bani, prejudiciul în acest dosar ridicându-se la 61.588.159 lei (aproximativ 14 milioane de euro).
"Știrile de la ora 5 sunt o mare diversiune. Diversiunea s-a numit, 'hai să arătăm oamenilor și partea pe care doresc s-o vadă, dar se feresc s-o recunoască", a spus Adrian Sârbu despre cel mai abject produs media din România.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![](thumb-202x110-t?/articole/190820.jpg)
Andrei Nae, lector la Universitatea București, se îmbracă în fustă scurtă la facultate - NOI FOTOGRAFII
![](thumb-202x110-t?/articole/190775.jpg)
Cazul scandalos al homosexualului pedofil Kristof Lajos, care se pretindea “expert” în educație, prins în flagrant în timp ce viola un minor: Din cauza lui, Asistența socială luase copilul de la familie! Declarațiile mamei, care a sesizat Poliția
![](thumb-202x110-t?/articole/190782.jpg)
Dezvăluirile unui cercetător: Oamenii de știință din armata americană au pulverizat în secret asupra orașului St. Louis particule radioactive timp de ani de zile, pentru a testa o tehnologie de război chimic
![](thumb-202x110-t?/articole/190880.jpg)
EXPLOZIV: A apărut ȘI polițistul în fustiță, care sfidează normele! Se îmbracă în mini și rochițe la serviciu! "Omul s-a declarat femeie". E mai sexy decât prevede legea
![](thumb-202x110-t?/articole/190853.jpg)
Apelul Părintelui Gavrilă pentru Părintele Tănase și așezământul de la Valea Plopului
![](thumb-202x110-t?/articole/190799.jpg)
Homosexualul pedofil Lajos Krisstof, cunoscut ca “antrenorul de genii”, și-a recunoscut faptele - Explicația halucinantă dată anchetatorilor
Recomandările noastre
Secțiuni: Social
Persoane: Adrian Sârbu
Locații: România
Subiecte: Evaziune fiscală
Organizații: PRO TV
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)