VACCINAT, INFECTAT și MÂNDRU: Al Bano, triplu vaccinat anti-Covid, a ieșit pozitiv la testul Covid și nu va mai putea prezenta revelionul la televiziune. În loc să-și vadă de sănătate, el zice că nu-i înțelege pe antivacciniști
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Starul muzicii italiene Al Bano este infectat cu varianta Omicron a noului coronavirus, deși are la activ 3 doze de „vaccin” anti-Covid. Artistul susține că e total asimptomatic și a descoperit că are Covid la o verificare de rutină. Într-o postare pe Instagram, nu pierde ocazia să scrie că nu-i înțelege pe antivacciniști, deși tocmai a făcut Covid, triplu vaccinat fiind. Probabil se simte confortabil cu „forma ușoară”, pe care o atribuie „beneficiilor” vaccinului. Pe de altă parte, el glumește spunând că și-a cumpărat un sicriu cu inscripția „coronavirus” pe capac.
„Da, blestematul de virus m-a lovit și acum mă împiedică să fac ceea ce vreau să fac. Am cumpărat deja sicriul și am scris „coronavirus” pe el. Acest coșmar se va sfârși, haideți să folosim ironia!”, a dezvăluit Al Bano pe profilul său de Instagram. „M-am vaccinat de trei ori și am respectat toate protocoalele și totuși am luat virusul”, adaugă el cu regret pentru AdnKronos. „Sunt Covid pozitiv, dar mulțumesc lui Dumnezeu că mă simt bine”, concluzionează artistul, citat de Lapekoranera.it.
Cântărețul explică faptul că partenera sa, Loredana Lecciso, a fost testată negativ la testul Covid, la fel ca și membrii familiei sale, astfel încât el este singurul care a intrat în contact cu virusul. „Habar nu am cum aș fi putut să-l iau”, continuă el, „Am fost la Barcelona, unde am susținut un concert pentru Fundația Montserrat Caballé în Catedrala Santa Maria del Mar, iar apoi am fost la Zagreb timp de cinci zile, unde am petrecut Crăciunul cu fiica mea după 20 de ani”. Pe de altă parte, pentru toate aceste călătorii pe timp de pandemie se impune vaccinarea sau deasa testare.
Nefiind simptomatic, Al Bano și-a dat seama că este infectat cu ocazia unei testări de rutină: „Sunt total asimptomatic, așa că dacă nu aș fi făcut un test, nu aș fi știut niciodată că am Covid”, recunoaște Al Bano. „Mi-am făcut testul pentru a participa la Revelionul de pe Canale 5, unde trebuia să cânt și să prezint programul Mediaset, și abia atunci mi-am dat seama că sunt pozitiv. Acum sunt izolat în casa mea din Cellino San Marco”, conchide el.
Apropo de remarca lui de pe Instagram „Non ho simptomi, non capisco i no-vax” (Nu am simptome, nu îi înțeleg pe antivacciniști), o replică de bun simț ar fi că nici antivacciniștii nu înțeleg cum poate un triplu vaccinat să circule în libertate, infectat și purtător fiind, având posibilitatea să împrăștie virusul în dreapta și în stânga, pentru ca apoi să dea vina pentru creșterea infectărilor pe săracii nevaccinați, care nici drepturi nu mai au, nici mulți nu mai sunt într-o țară fostă democrată, care mai nou se laudă cu acoperire vaccinală de peste 85% în urma impunerii prin dictat guvernamental a certificatelor de vaccinare la locul de muncă. De altfel, comentariile pe care și le-a primit Al Bano pe Instagram vorbesc de la sine...
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Secțiuni: Externe Prima pagină Știri
Persoane: Al Bano
Locații: Italia
Subiecte: a treia doză eficiența vaccinului omicron propaganda pro-vaccin propagandă vaccinistă vaccin COVID-19 Vaccinarea obligatorie vaccinați și infectați
Organizații: Canale 5 Italia
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)