Apel Creștinesc Apelul Părintelui Gavrilă pentru Părintele Tănase și așezământul de la Valea Plopului
![](thumb-637?/articole/190853.jpg)
Părintele Nicolae Tănase se confruntă cu o problemă majoră în a oferi hrană copiilor din așezămintele pe care le administrează; de aceea, facem un apel pentru a-i veni în ajutor cu un sprijin urgent în bani sau alimente de orice natură, însă care să fie neperisabile (făină, zahăr, ulei, orez, mălai, paste, cașacaval, conserve etc.).